Spēcīgo vētru nav pārdzīvojis arī ūdenstornis Jaunlutriņu pagastā, kas atrodas aptuveni desmit kilometrus no Saldus. Tajā bijušās vismaz 75 tonnas dzeramā ūdens, un vētras laikā tas sagāzies, šovakar informēja LNT ziņas.

Vētra ūdenstorni sagāza aizvadītās svētdienas pēcpusdienā. Negadījumā cilvēki nav cietuši. Ūdenstorņa metāla tvertnes atradās aptuveni 15 metrus virs zemes, kas ir aptuveni piecstāvu ēkas augstumā.

Ūdenstornī glabājušies aptuveni 75 kubikmetri dzeramā ūdens. To bija paredzēts izmantot gadījumā, ja pazūd elektrība un pārstāj darboties sūkņi.

„Šobrīd cilvēkiem ūdens ir. Kā var redzēt, ūdens pa augšu tek, jo mājas tomēr ir zemākas un ūdens pietiek. Uzliksim spiediena katlu, un tā noplūde tiks novērsta,” tā LNT ziņām atzina Jaunlutriņu un Šķēdes pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gūtmanis.

Sagāztais ūdenstornis esot būvēts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, un tagad atklājies, ka tas turējies vien uz četriem piemetinātiem armatūras stieņiem.

Ūdenstorņa metāla daļas iecerēts nodot metāllūžņos, bet dzelzsbetona pamatnes nojaukšanai pagasta pārvalde plāno pieaicināt spridzināšanas speciālistus no zemessardzes.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO