Šodien līdz plkst.17 valsts garantētā atlīdzība ir izmaksāta 5900 "Latvijas Krājbankas" klientiem par kopējo summu 28,7 miljoni latu, informēja bankas "Citadele" pārstāve Ieva Prauliņa. Rēķinot naudas izteiksmē, uz citu kontu pārskaitīti vairāk nekā 23 miljoni latu, bet skaidrā naudā izņemti vairāk nekā četri miljoni latu.

Papildināts ievads un pievienota 1.rindkopa, un video.

Šodien 62% klientu izvēlējušies "Latvijas Krājbankā" palikušo naudu saņemt ar pārskaitījumu, bet pārējie izņēmuši savus līdzekļus skaidrā naudā, precizēja Prauliņa.

"Citadele" tiekot ar visu galā

"Lai arī iedzīvotāju pieplūdums bankas filiālēs šodien bija daudz lielāks nekā ikdienā, aktīvi strādājot, kopumā esam veiksmīgi nodrošinājuši visu klientu apkalpošanu," sacīja bankas "Citadele" valdes loceklis Guntis Beļavskis.

Neskatoties uz aicinājumiem nesteigties uz banku jau pirmajās dienās, vietām cilvēki sāka pulcēties pie bankas filiālēm jau naktī un agrā rītā vēl pirms to atvēršanas, kas arī no paša rīta vietām radīja rindas, sacīja Prauliņa. Taču jau pēc pusdienlaika rindas bija ievērojami mazinājušās un pat pazudušas pavisam.

Ērtāk naudu izņemt pēc pieraksta

Banka "Citadele" aicina visus "Latvijas Krājbankas" klientus, kas turpmākajās dienās plāno doties uz banku, savu apmeklējumu iepriekš piereģistrēt "Citadeles" mājaslapā "www.citadele.lv", kā to jau līdz šim ir izdarījuši 16 900 cilvēku. Piereģistrējoties ikviens var izvēlēties sev ērtāko pieejamo bankas apmeklējuma laiku.

"Iedzīvotājus, kam naudas līdzekļi nav steidzami nepieciešami, aicinām nesteigties uz banku, lai dotu iespēju pirmajiem atlīdzību saņemt tiem cilvēkiem, kas "Krājbankā" iesaldētās naudas dēļ šobrīd palikuši bez iztikas līdzekļiem, un uzņēmumiem, kam šobrīd ir ļoti ierobežota maksātspēja. Tāpat atgādinām, ka "Citadeles" klientiem, kam ir internetbanka, rīkojumu naudas saņemšanai ir iespēja iesniegt savā internetbankā," uzsvēra Prauliņa.

Pie "Citadeles" filiālēm izvietoti policisti

Lai gādātu par cilvēku drošību, pie visām "Citadeles" filiālēm Latvijā dežurē arī Valsts policija. Lai nodrošinātu pēc iespējas ātrāku un ērtāku klientu apkalpošanu gan "Citadeles" esošajiem klientiem, kam nav noguldījumu "Latvijas Krājbankā", gan "Latvijas Krājbankas" klientiem, atsevišķi tiek apkalpoti tie cilvēki, kas iepriekš savu vizīti ir piereģistrējuši internetā, atsevišķi tie, kas ierodas bez iepriekšējas pierakstīšanās, un atsevišķi tie bankas "Citadele" klienti, kam nav noguldījumu "Latvijas Krājbankā".

Naudu izmaksā "Citadele"

Kā ziņots, "Latvijas Krājbankas" klientiem izmaksājamos finanšu līdzekļus garantē valsts, un tie "Citadelei" tiek piešķirti no valsts Noguldījumu garantiju fonda. Šis finansējums tiek turēts atsevišķi no "Citadeles" bilances, tāpēc atlīdzību nauda nav atkarīga no "Citadeles" darbības, un "Citadeles" darbība nav atkarīga no šīs naudas. Banka kalpo kā instruments, lai nodrošinātu atlīdzības izmaksu noguldītājiem.

Latvijas valsts garantē "Krājbankas" klientiem naudas izmaksu līdz 100 tūkstošiem eiro (70 280,4 lati). Likumdošana paredz, ka klientiem tiesības saņemt šo naudu saglabāsies pat 60 gadus.

Valsts garantētā atlīdzība attiecas uz visiem līdzekļiem - gan uz depozītiem, gan norēķinu kontiem, algu kontiem, krājkontiem, ieskaitot peļņas procentus, kas aprēķināti līdz 22.novembrim. Atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam nauda tiek izmaksāta latos.

Naudu izsniedz vienā maksājumā

Naudu ir iespējams saņemt gan ar pārskaitījumu uz bankā "Citadele" atvērto kontu vai jebkuras citas bankas kontu, gan izņemot skaidrā naudā. Visa naudas summa tiek piešķirta vienā maksājumā, līdz ar to nav iespējams daļu izņemt skaidrā naudā, bet daļu pārskaitīt uz bankas kontu. Ja cilvēks vēlas izņemt skaidrā naudā vairāk par 500 latiem, tas iepriekš obligāti ir jāpiesaka "Citadelē" vai tās mājas lapā, jo banka drošības apstākļu dēļ vienuviet netur pārāk lielas skaidras naudas summas.

No reģioniem vislielākais "Krājbankas" klientu pieplūdums Daugavpilī

Neskaitot Rīgu, šodien bankas "Citadele" filiālēs lielākais "Latvijas Krājbankas" klientu pieplūdums ir novērots Daugavpilī, sacīja "Citadeles" pārstāve Ieva Prauliņa.

Dienas laikā bez iepriekšēja pieraksta "Citadeles" filiāli Daugavpilī apmeklēja aptuveni 500 līdz 700 "Latvijas Krājbankas" klientu, taču patlaban to ir palicis aptuveni 20, un visi šie klienti šodien tiks apkalpoti, skaidroja Prauliņa.

"Daļēji šāds klientu pieplūdums varētu būt skaidrojams ar to, ka Daugavpilī salīdzinoši ar citiem reģioniem ir ļoti liels "Latvijas Krājbankas" klientu skaits," skaidroja Prauliņa.

Viņa piebilda, ka banka "Citadele" aicina Jelgavas iedzīvotājus iespēju robežās apmeklēt bankas "Citadele" Bauskas filiāli, jo Jelgavas filiālē šodien bijis liels "Krājbankas" klientu skaits, bet Bauskā to ir bijis salīdzinoši maz.

Sāk garantētās atlīdzības izmaksu

Kā ziņots, no šodienas banka "Citadele" sāk izmaksāt AS "Latvijas Krājbanka" noguldītājiem valsts garantētās atlīdzības.

Pagājušajā piektdienā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēmusi lēmumu, ka izmaksu nodrošinās banka "Citadele".

Saskaņā ar likumu naudu varēs saņemt 60 gadus, rēķinot no 29.novembra. Atbildīgās amatpersonas tāpēc aicina cilvēkus jau pirmajā naudas izmaksas dienā "neforsēt" banku "Citadele", jo valsts garantētos noguldījumus varēs izņemt ilgu laika posmu.

Neraugoties uz šādiem aicinājumiem, šodien pie "Citadeles" filiālēm veidojas garas cilvēku rindas.

Jau ziņots, ka 21.novembrī FKTK padome nolēma apturēt "Krājbankas" darbību, jo tika konstatēts līdzekļu iztrūkums aptuveni 100 miljonu latu apmērā. Tā kā Lietuva nolēmusi pieteikt bankrota lietas ierosināšanu pret "Latvijas Krājbankas" lielāko akcionāri "Snoras", FKTK gatavo Latvijā strādājošās bankas maksātnespējas pieteikumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO