Latvijas Universitāte (LU) atguvusi aptuveni divarpus miljonus latu, kuri glabājušies "Latvijas Krājbankā", pastāstīja LU Preses centrā. Pēc pārrunām ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), iesaistoties Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), LU atguvusi aptuveni divarpus miljonus latu, kuri pēc LU mēģinājuma līdzekļus pārskaitīt uz citām bankām tika atsūtīti atpakaļ uz "Latvijas Krājbanku".

FKTK aptur LU pārskaitījumus

Pašlaik visi LU līdzekļi atrodas citās komercbankās ‒ aptuveni divarpus miljoni latu uz citām komercbankām tika pārskaitīti otrdienas rītā.

Jau vēstīts, ka līdz ar pirmajām ziņām par iespējamām "Latvijas Krājbankas" darbības problēmām un pirms FKTK noteiktajiem ierobežojumiem jau 16.novembrī un 17.novembra rītā LU atbildīgās amatpersonas elektroniskajā vidē veica trīs naudas pārskaitījumus – kopsummā divarpus miljonu latu apmērā – no LU kontiem "Latvijas Krājbankā" uz citiem LU norēķinu kontiem Latvijas komercbankās.

LU arī pārliecinājusies, ka "Latvijas Krājbanka" naudu no LU bankas konta ir atskaitījusi.

Taču 17.novembra vakarā LU konstatējusi, ka pirmajos divos pārskaitījumos atskaitītā nauda ir ieskaitīta atpakaļ LU "Latvijas Krājbankas" kontā un tikai pēdējais pārskaitījums, kas bija salīdzinoši neliela summa, ir izpildīts un nauda pārskaitīta uz citu banku. Nedaudz vēlāk noskaidrots, ka tas noticis pēc FKTK amatpersonu rīkojuma.

Vēstīts arī, ka FKTK padome 21.novembrī nolēma apturēt "Latvijas Krājbankas" visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā, par ko tika informēta Ģenerālprokuratūra. Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar "Latvijas Krājbanku".

Lietuvas valdība nacionalizējusi 100% "Latvijas Krājbankas" lielākās īpašnieces ‒ bankas "Snoras" ‒ akciju, kuru kontrolpakete piederēja Krievijas uzņēmējam Vladimiram Antonovam. Lietuvas centrālā banka saņēmusi informāciju no ārvalstīm, ka "Snoras" aktīvos trūkst vērtspapīru vairāk nekā miljarda litu (204 miljonu latu) vērtībā. Savukārt 24.novembrī Lietuvas centrālās bankas valde atzina banku "Snoras" par maksātnespējīgu un nolēma vērsties tiesā ar prasību atzīt to par bankrotējušu.

"Snoras" pieder nedaudz vairāk kā 60% "Latvijas Krājbankas" akciju. Pēc aktīvu apmēra "Latvijas Krājbanka" septembra beigās bija devītā lielākā no 31 Latvijas bankas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO