AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") kriminālprocesā aizdomās turamā statuss par piesavināšanos lielā apmērā piemērots četrām personām - bankas prezidentam Ivaram Priedītim, tās līdzīpašniekam Vladimiram Antonovam, kā arī bankas valdes locekļiem - Dzintaram Pelcbergam un Mārtiņam Zalānam.

Kvalificē kā sevišķi smagus noziegumus

Viņu pastrādātie likumpārkāpumi kvalificējami kā sevišķi smagi noziegumi, atzina Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

Ķuzis arī apliecināja, ka policija ir arestējusi visu minēto personu mantu. Saistībā ar šo lietu uzlikts arests Priedītim piederošam nekustamam īpašumam, automašīnai, kapitāldaļām kādā uzņēmumā, kā arī vairākiem kontiem dažādās bankās, tostarp ārvalstīs.

Pelcbergam apķīlāts transportlīdzeklis un nekustamais īpašums, bet Zalānam - nekustamais īpašums, kapitāldaļas kādā uzņēmumā, kā arī vairāki transportlīdzekļi.

Bankas valdes locekle Svetlana Ovčiņņikova pagaidām netiek turēta aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā.

Papildina noziegumu sarakstu

Kā iepriekš informēja Priedīša un Zalāna advokāts Saulvedis Vārpiņš, abiem aizstāvamajiem lēmumi par viņu atzīšanu par aizdomās turētajiem papildināti ar Krimināllikuma (KL) 20.panta 4.daļu un 179.panta 3.daļu.

Kā ziņots, konstatējot "Latvijas Krājbankā" 109 miljonu latu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir nolēmusi slēgt "Latvijas Krājbanku". Aizdomās par šo noziegumu ir apcietināts Priedītis, bet vēl trīs bankas valdes locekļi un tās līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs tiek turēti aizdomās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO