"Latvijas Krājbanka" piedāvājusi valstij Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" privātā akcionāra akcijas, jo bankā ir sākts piedziņas process pret "Baltijas aviācijas sistēmām" (BAS). Kā šodien preses brīfingā atzina valsts konsultanta "Prudentia" pārstāvis Māris Krastiņš, ''airBaltic" akcijas esot bijušas ieķīlātas, un BAS nav pildījis saistības, piemēram, nesniedza finanšu atskaites bankai.

Valsti apmierinājis akciju cenas piedāvājums - 224 453 lati

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss skaidroja, ka iegādāties privātā investora "Baltijas aviācijas sistēmas" akcijas saņemts no "Latvijas Krājbankas" pilnvarnieka un, tā kā cena ir apmierinājusi, valsts akcijas ir iegādājusies. "Piedāvātā cena ir izdevīga," atzina valdības konsultanta "Prundetia" pārstāvis. Valsts esot ieguvēja no izveidojušās situācijas. Jebkurā gadījumā šodienas akcijas cenas esot zemas, ja salīdzina ar to, kāda tās cena varētu būt, lidsabiedrību stabilizējot.

Tomēr ar tirgus cenu nevajagot spekulēt, jo, kā rāda 2010.gada pārskats, kompānija ir strādājusi ar 35 miljoniem latu zaudējumiem. Arī ziemas sezonā tradicionāli lidsabiedrības strādājot ar zaudējumiem. Vienlaikus valsts kā spēcīgs akcionārs arī nosakot augstāku lidsabiedrības tirgus cenu. Matīss uzvēra, ka, valstij iegādājoties BAS akcijas, kompānija ir kļuvusi spēcīgāka, un tas rada stabilitāti.

Vēl gan spēkā iepriekšējā vienošanās

Vienlaikus amatpersonas uzsvēra, ka vienošanās, kas 3.oktobrī parakstīta starp kreditoriem un akcionāriem, joprojām ir spēkā līdz 22.decembrim.

Valstij iegādājoties Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" privātā akcionāra akcijas, kompānija tiek stabilizēta, savukārt BAS vēl var iegādāties jaunās emisijas akcijas, paziņoja Matīss.

Savukārt, lai turpinātu "airBaltic" attīstību, būtiskākais uzdevums ir atrast stratēģisko investoru. Tas esot nepieciešams, lai stiprinātu pozīcijas tirgū, un Rīgas lidosta kļūtu par stratēģisku aviācijas mezglu, uzsvēra satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Fliks: "Baltijas Aviācijas sistēmas" vērtē iespējamo rīcību savu akcionāra tiesību aizstāvībai

Bijušais Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") mazākuma akcionārs SIA "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS) patlaban analizē situāciju un vērtē iespējamo rīcību savu akcionāra tiesību aizstāvībai saistībā ar Satiksmes ministrijas (SM) veikto "airBaltic" akciju pārņemšanu, teikts BAS akcionāra Bertolta Flika paziņojumā.

Fliks uzsver, ka BAS līdz šim pildījis visas saistības, kas izriet no "airBaltic" akcionāru 3.oktobra vienošanās, tostarp oktobrī veicis ieguldījumu 14 miljonu latu apjomā "airBaltic" operatīvās darbības nodrošināšanai.

"BAS vienmēr bijis gatavs pildīt noslēgto vienošanos starp "airBaltic" akcionāriem," uzsver Fliks. "Ir acīmredzami, ka 200 000 latu par 47,2% "airBaltic" akciju ir neadekvāti zema summa, un šajā situācijā valdība un "Latvijas Krājbankas" administrators rīkojušies pretēji bankas noguldītāju un lidsabiedrības interesēm. Valdības rīcības rezultātā vērtīga darījuma iespēja gājusi secen, neļaujot bankai gūt ievērojami lielākus ienākumus par tajā ieķīlātajām akcijām."

Ja BAS būs spējīgs piedalīties pamatkapitāla palielināšanā, tad uzņēmums to drīkst darīt un ir pat aicināts, skaidroja "Prudentia" pārstāvis. Tikšot izlaistas jaunas emisijas akcijas, notikšot slēgtā emisija. Valsts vakar iegādājusies vecās "airBaltic" akcijas. Ja tiek izlaistas jaunas akcijas, tā ir jauna nauda un finansējums, un BAS proporcionāli varot tās iegādāties.

Vienlaikus pagaidām neesot skaidrs, cik lieli būs jaunās papildu akciju emisijas apjomi - līdz šim tika runāts par 100 līdz 107 miljonu latu ieguldīšanu pamatkapitālā, no kuriem 30 miljoni jau ir ieguldīti. Attiecīgi runa varot būt par summu ap 70 līdz 77 miljoniem latu. Precīzi skaitļi būšot atkarīgi no "airBaltic" biznesa plāna, ko valdība jau ir apspriedusi, bet konkrēts lēmums vēl nav pieņems. Ja biznesa plāns tiks koriģēts, pamatkapitāls var tikt palielināts par mazāku, gan lielāku summu. Neatkarīgi no tā, cik valsts ieguldīs pamatkapitālā, līdzekļi tikšot ietverti šī gada budžetā, lai neietekmētu nākamā gada budžeta konsolidācijas procesu.

Krastiņš atzina, ka tas, ka BAS ir parādos, neesot nekāds jaunums, un BAS akcijas neesot vienīgās "Latvijas Krājbankā". "Tās ir tikai viens no nodrošinājumiem, tur ir arī bijušā lidsabiedrības Bertolta Flika privātie galvojumi un citi nodrošinājumi," skaidroja Krastiņš.

Jau ziņots, ka vakar Satiksmes ministrija (SM) uz pirmpirkuma tiesību pamata iegādājusies AS "Latvijas Krājbanka" ieķīlātās "airBaltic" mazākuma akcionāram BAS piederošās "airBaltic" kapitāldaļas. Akcijas iegādātas, lai nodrošinātu valsts interešu ievērošanu atbilstoši Ministru kabineta otrdienas, 29.novembra, lēmumam pieņemt "Latvijas Krājbankas" izteikto ieķīlāto akciju atpirkšanas piedāvājumu.

Piedāvājums izteikts pēc vairāku pielīgto aizdevuma noteikumu neizpildes konstatēšanas un pamatots ar nepieciešamību nekavējoties sākt "Latvijas Krājbankas" kreditoru (noguldītāju) mantisko interešu efektīvu aizstāvību, nepieļaujot bankas mantas aizdevuma un tā atmaksas nodrošinājuma - ķīlu - vērtības samazinājumu.

Atbilstoši valdības lēmumam SM iegādājās "Latvijas Krājbankai" piederošo ķīlu - 47,2% "airBaltic" akciju par nominālvērtību 224 453 lati, tādējādi valstij kļūstot par 99,8% "airBaltic" akciju īpašnieku.

Valdība, pieņemot lēmumu, ņēma vērā arī Finanšu ministrijas viedokli, ka šis lēmums būtiski neietekmēs 2012.gada budžeta izstrādi - nepieciešamā summa par visu "airBaltic" akciju iegādi tiks segta no Satiksmes ministrijas 2011.gada pašu ieņēmumu atlikumiem, to saskaņojot ar Saeimas Budžeta un finanšu komisiju.

Valdība "airBaltic" jau ieguldījusi 16 miljonus latu, bet privātais akcionārs - 14 miljonus latu. Iepriekš slēgtais līgums paredz, ka līdz 15.decembrim valsts ieguldīs vēl 41,6 miljonus latu, bet privātais akcionārs - 37,7 miljonus latu.

3.oktobrī pēc vairāku mēnešu neziņas par "airBaltic" turpmāko attīstību un akcionāru savstarpējām nesaskaņām tika parakstīta vienošanās palielināt kompānijas pamatkapitālu, valstij un BAS lidsabiedrībā ieguldot kopumā 153 miljonus eiro (107,1 miljonu latu). "airBaltic" akcionāru vienošanās līgumu parakstīja arī kreditori, tai skaitā banka "Snoras" un "Latvijas Krājbanka".

Pēc "Nozare.lv" aprēķiniem, abiem akcionāriem kopā pamatkapitāla palielināšanai vēl lidsabiedrības kontā jāieskaita 77,1 miljons latu. Valstij no šīs summas atbilstoši akciju skaitam jāieskaita 52,6%, bet privātajām akcionāram - 47,2%.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO