Pēc opozīcijas ierosinājuma Saeima šodien nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju, izvirzot tai uzdevumu izmeklēt, kā tika īstenota AS "Latvijas Krājbanka" uzraudzība, kādi bija šīs finanšu iestādes darbības pārtraukšanas apstākļi un kāda būs bankas maksātnespējas procesa ietekme uz Latvijas finanšu sistēmu.

Saeimas prezidijs un Frakciju padome šodien vienojās, ka darbībai šajā komisijā no katras frakcijas tiks deleģēti divi pārstāvji, kā arī viens deputāts no neatkarīgo deputātu grupas. Priekšlikumus par pārstāvjiem komisijā jāiesniedz līdz 2.decembra plkst.17. Saeima komisijas sastāvu varētu apstiprināt nākamceturtdien 8.decembrī.

Lūgumu izveidot parlamentāro izmeklēšanas komisiju parakstīja "Saskaņas centra" (SC) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakciju deputāti.

SC deputāts Andrejs Eksniņš iepriekš norādīja, ka bankas kraha apstākļi atļauj izdarīt pieņēmumu, ka parlamentārās izmeklēšanas gaitā atklāsies fakti, kas varētu liecināt par problēmām likumdošanā, neprasmi mācīties no savām kļūdām pēc notikumiem ar "Parex" banku un vairāku attiecībā pret "Krājbanku" pieņemto lēmumu lietderību.

"Jebkurā gadījumā parlamentārās komisijas darbība liks aizdomāties par "Krājbankas" kredītportfeļa un aktīvu realizāciju par augstāko cenu, kā arī pievērsīs uzmanību jautājumam par nacionālās aviokompānijas "airBaltic" nākotni," uzskata deputāts.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) plāno šonedēļ iesniegt tiesā AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas pieteikumu. Konstatējot "Latvijas Krājbankā" 109 miljonu latu iztrūkumu, FKTK ir nolēmusi slēgt "Latvijas Krājbanku". Aizdomās par šo noziegumu ir apcietināts bankas prezidents Ivars Priedītis, bet vēl trīs bankas valdes locekļi un tās līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs tiek turēti aizdomās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO