AS "Latvijas Krājbanka" no Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") akciju pārdošanas darījuma saņems nedaudz vairāk nekā 100 000 latu, žurnālistus informēja "Latvijas Krājbankas" pilnvarnieku grupas vadītājs Jānis Brazovskis.

Gūtie ienākumi par realizēto "airBaltic" akcionāra SIA "Baltijas Aviācijas sistēmas" (BAS) ķīlu, tiks proporcionāli dalīta starp "Latvijas Krājbanku" un tās mātesbanku "Snoras". To paredz starp abām bankām slēgtais sindikāta līgums.

Kā ziņots, atbilstoši valdības lēmumam Satiksmes ministrija iegādājās "Latvijas Krājbankai" piederošo ķīlu - 47,2% "airBaltic" akciju par nominālvērtību 224 453 lati, tādējādi valstij kļūstot par 99,8% "airBaltic" akciju īpašnieku.

Brazovskis uzsvēra, ka BAS piederošajām akcijām noteiktā summa ir "atbilstoša bankas kreditoru interesēm un tā ir gan tiesiski, gan ekonomiski pamatota".

Akciju vērtība esot noteikta pēc iekšējā vērtējuma, izpētot uzņēmuma gada pārskatu, sacīja Brazovskis, norādot, ka "airBaltic" turpina strādāt ar zaudējumiem un kompānijas akcijas ir ar negatīvu tirgus vērtību, bet tagad akcijas realizētas ar plus zīmi.

Brazovskis atzina, ka BAS "Latvijas Krājbankā" ir arī vairākas citas ķīlas un to skaits tuvojas desmit. Finanšu ķīlas varot realizēt, nevēršoties tiesā.

"airBaltic" akcijas bijušas viena no ķīlām, ko bija iespējams ātri un vienkārši realizēt, sacīja Brazovskis. BAS ķīlas kopumā esot ieķīlātas pret vairāku miljonu latu vērtām saistībām, taču konkrētu summu pilnvarnieks atteicās minēt, jo šie esot darījumi starp divām privātām kompānijām un nav izpaužami.

Viņš uzsvēra, ka šādās situācijās nedrīkst kavēties ar ķīlas realizāciju, jo pretējā gadījumā tiekot uzkrātas parādu summas. Vienlaikus Brazovskis atzina, ka maksātnespējas administrators varētu apšaubīt, vai BAS akciju darījums ir noguldītāju interesēs, jo tādas esot viņa likumīgās tiesības.

Parādu piedziņa sākta, jo BAS nav izpildījusi vismaz sešus nosacījumus, sacīja Brazovskis, gan neatklājot, kad tieši parādu piedziņas process sākts.

Brazovskis arī neatklāja, vai tiks pieprasīta BAS maksātnespēja, vien norādīja, ka šāda iespēja pastāv.

Kā šodien žurnālistiem sacīja valsts konsultanta "Prudentia" pārstāvis Māris Krastiņš, "airBaltic" akcijas esot bijušas ieķīlātas, un BAS nav pildījis saistības, piemēram, nesniedza finanšu atskaites bankai.

Jau ziņots, ka vakar Satiksmes ministrija uz pirmpirkuma tiesību pamata iegādājusies "Krājbankā" ieķīlātās "airBaltic" mazākuma akcionāram BAS piederošās aviokompānijas kapitāldaļas.

Bijušais "airBaltic" mazākuma akcionārs BAS patlaban analizē situāciju un vērtē iespējamo rīcību savu akcionāra tiesību aizstāvībai saistībā ar Satiksmes ministrijas veikto "airBaltic" akciju pārņemšanu.

Aviācijas eksperts Tālis Linkaits iepriekš pauda viedokli, ka cena, par kādu valsts iegādājās BAS akcijas, iespējams, nav adekvāta un tā varētu neatbilst AS "Latvijas Krājbanka" noguldītāju interesēm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO