Rīgas apgabaltiesa šodien līdz 27.decembrim atstāja bez virzības Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pieteikumu atzīt par maksātnespējīgu AS "Latvijas Krājbanka".

Šāds lēmums pieņemts, lai dotu iespēju FKTK novērst pieteikumā konstatētos trūkumus - vairāki dokumenti būtu jānoformē atbilstoši Civilprocesa likumā noteiktajām prasībām, sacīja tiesa preses sekretārs Aigars Bērziņš.

Jau ziņots, ka kopā ar maksātnespējas pieteikumu FKTK lūgusi Rīgas apgabaltiesu lemt par Aigara Lūša apstiprināšanu par AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas procesa administratoru.

Kā iepriekš sacīja FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece, Lūsis pēc FKTK lūguma apliecinājis, ka AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas procesā tiks piesaistīta arī zvērinātu revidentu komercsabiedrība un zvērinātu advokātu birojs ar pārstāvības nodrošinājumu ārvalstīs.

Administratoru kandidātu sākotnējo profesionālo atlasi veica biedrības "Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija" valde, kura kā visatbilstošāko bija norādījusi Lūša kandidatūru. Arī VA "Maksātnespējas administrācija" no ieteiktajiem kandidātiem par visatbilstošāko kandidātu AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas procesa vadībai atzina Lūsi.

FKTK izvērtēja visu administratoru kandidātu atbilstību Kredītiestāžu likuma prasībām, to reputāciju un pieredzi līdzvērtīgu komercsabiedrību maksātnespējas procesu vadībā.

Tāpat tika izvērtēti administratoru kandidātu iesniegtie rīcības plāni par AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas procesa vadību. Izvērtējot iepriekš minēto, FKTK nolēma lūgt Rīgas apgabaltiesu lemt par Lūša apstiprināšanu par AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas procesa administratoru.

Kā ziņots, konstatējot "Latvijas Krājbankā" 109 miljonu latu iztrūkumu, FKTK nolēmusi slēgt "Latvijas Krājbanku". Aizdomās par šo noziegumu apcietināts bankas prezidents Ivars Priedītis, bet vēl trīs bankas valdes locekļi un tās līdzīpašnieks Vladimirs Antonovs tiek turēti aizdomās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO