Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis

FOTO: Bored of Borders

Divi latvieši - Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis no «Bored of Borders» 4. maijā pl. 10.00 pēc Latvijas laika no Namībijas (Luderitz ostas) airu laivā «Linda» sāk ceļu pāri Atlantijas okeānam uz 6000 km tālo Brazīliju, kur augustā norisināsies vasaras olimpiskās spēles. Abi sportisti dosies izaicinošajā un grūtību pilnajā ceļojumā bez burām, bez motora, bez pavadošā transporta. Brazīliju puiši plāno sasniegt pēc 90-100 dienām.

Komanda veikusi visus sagatavošanās darbus un saņēmusi arī Namībijas robežsardzes zīmogus pasē, lai atbilstoši likumam varētu pamest valsti. Sagatavošanās posma laikā puiši dalījušies ar piedzīvojumu pieredzi vietējās Namībijas skolās, par ko saņemta liela atsaucība no vietējiem.

Kopumā līdzi tiks ņemta nepilna tonna ar ekipējumu, pārtiku un rezerves dzeramo ūdeni.

Galvenokārt paredzēts izmantot speciālu ūdens atsāļošanas iekārtu, ar kuras palīdzību sālsūdens tiks filtrēts, iegūstot dzeramo ūdeni.

Akumulatoru uzlādei tiks izmantotas saules baterijas, un sakarus nodrošinās satelīttelefons.

Komandas dienaskārtība ir ļoti vienkārša – divas stundas airē viens, divas stundas otrs, tā mainoties ik pēc divām stundām, kustība tiek nodrošināta nepārtraukti 24 stundas diennaktī. Provizoriski Brazīliju paredzēts sasniegt pēc 90-100 dienām.

Komandai līdzi sekot var interaktīvajā kartē

«Facebook» lapa

«Šis piedzīvojums ir liecība kādai krāšņai mozaīkai, kur, sanākot kopā daudzām palīdzīgām rokām, mēs esam tikuši līdz starta līnijai,» savu sajūsmu neslēpj projekta idejas autors Kārlis. «Šāds piedzīvojums nevarētu notikt bez līdzcilvēku atbalsta, tāpēc mēs sakām lielu paldies Prestol Boats, SB Siltumtehnika, Bungee Sigulda, Turkish Airlines, Kurbads, Autorepublika, Laima, Herkuless, Gemoss, Rāmkalni, Ceļotājs, Kleintech, Garmin, HansaEl, Premium Medical, Novikontas, Salmo, Baltic Ropes, Adidas, MemoryWater, Sonora, Impro Ceļojumi, Isostar, Stokker, RamMounts, Ouzels Studio, RaRe darbnīcai un visiem individuālajiem atbalstītajiem, kuri atsaukušies airēt kopā ar komandu vienu vai vairākus kilometrus, nosaucot to savā vārdā īpašā maršruta kartē, kas aplūkojama «Bored of Borders» Facebook lapā vai mājas lapā.»

Bored of Borders

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO