Šodien vairāki pazīstami Latvijas mūziķi un grupas piedalīsies savdabīgā akcijā "Ielu muzikanti", kas tiek rīkota, lai pievērstu cilvēku uzmanību saspringtajai situācijai kultūras nozarē, informēja Jauno mūziķu biedrības projekta vadītājs Agris Bobrovs.

Akcijas laikā ir paredzētas Latvijā pazīstamu mākslinieku uzstāšanās iecienītākajās ielu muzikantu vietās, tā parādot reālo situāciju, kas, iespējams, varētu notikt, ja nebūs valsts un sabiedrības atbalsta un viņi tiks "izlikti uz ielas".

Akcijā iesaistījušies mūziķi Rolands Ūdris, Brāļi Ziemeļi, operdziedātājs Armands Siliņš, dziesminieki Imants Daksis un Martin Confused, kā arī latgaliešu rokgrupa "Dabasu Durovys" un grupa "Mango".

Mūziķu akcija notiks no plkst. 15 līdz 17 Vecrīgas ielās. Akcija sāksies pie tirdzniecības centra "Galerija Centrs", tālāk virzoties pa Vecrīgas ielām, apstājoties uz Vaļņu ielas pie "Swedbanka" un veikala "New Yorker" un finišēs Brīvības pieminekļa pakājē. Ļoti sliktu laika apstākļu gadījumā akcija norisināsies pie tirdzniecības centra "Galerija Centrs".

"Patlaban situācija kultūras nozarē ir ļoti saspringta, tāpēc sabiedrības atbalsts ir jo īpaši nozīmīgs. Bez kultūras mēs nevaram. Attīstīties spējīgai valstij ir nepieciešama kulturāli izglītota sabiedrība ar augstām garīgajām un intelektuālajām vērtībām, radošu domāšanu un nacionālās identitātes apziņu. Valsts veidotā politika atspoguļo mūsdienu sabiedrību, kuras lielākā daļa spiestā kārtā 18.novembrī noklausās valsts himnu Simfoniskā orķestra izpildījumā, un tā arī ir viņu vienīgā kultūras pieredze gada laikā," uzskata Bobrovs.

Ar akciju "Ielu muzikants" mākslinieki apliecina, ka neatkarīgi no kultūras eksistēšanai nelabvēlīgiem apstākļiem viņi tomēr vēlas strādāt, radīt un meklēt ceļu pie klausītājiem un skatītājiem.

Akcijas laikā iecerēto mūziķu uzstāšanās vietu karti un plašāku informāciju par akciju var aplūkot mājaslapā "www.ielumuzikanti.tk".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO