Aviācijas eksperts Džerards Feldzers uzskata, ka ticamākā «EgyptAir» lidmašīnas pazušanas versija saistīta ar terorismu, raksta «Reuters».

Feldzers aģentūrai AFP paudis, ka avārija tehnisku iemeslu dēļ ir maz ticama. «Liela tehniska kļūme - piemēram, dzinēja eksplozija, šķiet maz ticama,» viņš teica, uzsverot, ka lidmašīna A320 bijusi «salīdzinoši jauna» un lidojumus sākusi 2003. gadā. «Pie tam A320 ir lieliski drošības reitingi. Tā ir visvairāk pārdotais vidēja attāluma laineris pasaulē. A320 lidmašīnas pasaulē vidēji paceļas vai nolaižas katras 30 sekundes,» viņš saka.

«Tā ir moderna lidmašīna, un incidents notika gaisā ļoti stabilos apstākļos. Lidmašīnas uzturēšanas un kvalitātes rādītāji vienkārši nav apspriežami,» radio «Europe 1» saka Francijas aviācijas Izmeklēšanas un analīzes biroja bijušais direktors Žans Pols Troadeks.

Eksperti neuzskata, ka lidmašīnu kāds varēja notriekt, jo reģions, kur lidmašīna pazuda, ir viens no visvairāk uzraudzītajiem pasaulē

un uzbrukumu veikt tur būtu ļoti grūti. Pie tam lidmašīna lidoja vairāk nekā 11 000 metru augstumā, līdz ar to notriekšana no zemes nav reāla.

Atlikusī ticamākā versija līdz ar to paliek teroristu uzbrukums.

«Parīzē vai Kairā lidmašīnā ievietota bumba ir iespējama versija, jo 100% drošību neviens nevar garantēt pat tādā lidostā kā Šarla de Golla,» teica Feldzers.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams