Veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS) ir grūtības savienot ministrijas vadīšanu ar Saeimas deputāta pienākumiem. Atklājies, ka Belēvičs līdz šim nav apmeklējis nevienu Saeimas Ārlietu komisijas sēdi, veselības ministrs ne reizi nav manīts arī Saeimas sanāksmēs, kas notikušas tieši viņa pārraudzītajai - veselības jomai veltītajā apakškomisijā. Par situāciju solās lemt Belēviča frakcijas biedri Zaļo un zemnieku savienībā, šovakar vēsta LTV «Panorāma».

Vai spējat iedomāties, kas notiktu, ja, piemēram, lielveikala kasiere censtos pie viena apkalpot klientus arī otrā ielas pusē esošajā veikalā? Tas ir neiespējami. Tā jau sākotnēji veselības ministra Belēviča ieceri apvienot amatus valdībā un Saeimā raksturoja «Latvijas Avīze», atzīstot, ka ministrs atrodas špagatā starp varas krēsliem. «Pat, ja pieņemam, ka Belēvičs ir ar neticamām darba spējām apveltīts supermens, kurš mirklī pārlido sarp ministriju un Saeimu. Pati par sevi šāda situācija ir absolūti greiza,» šā gada 9.novembrī publicētā komentārā norādījis laikraksts.

Smagajā veselības nozarē ministrs tēmē uz augstiem mērķiem – panākt, lai katram iedzīvotājam neatkarīgi no rocības būtu pieejama medicīniskā palīdzība un lai mediķi nepamestu Latviju.

«Es nenolikšu deputāta mandātu Saeimā. Es iešu uz komisijām, kāpšu tribīnē, atgādināšu, pārliecināšu kolēģus,» tā laikrakstam «Diena» novembra sākumā uzsvēra ministrs.

Taču rezultāts izrādījies bēdīgs.

No tribīnes Belēvičs runājis, vienīgi zvērestu nododot

- viņš nav bijis nevienā Ārlietu komisijām, nav apmeklējis sešas no 11 Eiropas lietu komisijas sēdēm, arī nevienā veselības apakškomisijā. Jautāts, kā viņam sokas, Belēvičs pats saka, ka amatu apvienošana veicoties labi.

«Es domāju, ka man labi izdodas savienot.

Es godprātīgi pieeju savu pienākumu pildīšanai,» «Panorāmai» sacīja ministrs. Nevienu Ārlietu komisijas sēdi neesot apmeklējis, jo gadījies tā, ka bijis vai nu Briselē, vai valdības sēdē, savukārt par to, ka viņam jāpiedalās arī veselības apakškomisijā, esot uzzinājis tikai vakar, sīkāk gan nepaskaidrojot, kā tā varēja gadīties.

Kolēģi Saeimā tam gan īsti nespēj noticēt. «Viņš ir piemirsis, jo uz apakškomisiju deputāti piesakās individuāli. Barčas kundze iedeva sarakstu un mēs visi parakstījāmies, kas vēlamies piedalīties apakškomisijā,» norāda Saeimas Veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Romualds Ražuks (V).

Ministrs deputāta amatā strādā par velti, jo saņem tikai ministra algu, tomēr Saeimā atzīst –

abās vietās būt ir problemātiski.

«Es nevarētu iedomāties ieņemt vēl vienu citu darbu un arī būt ministrs un parlamentā deputāts,» sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš (V).

Ja deputāti nenāk uz sēdēm, Eiropas lietu komisijai, piemēram, kvoruma trūkuma dēļ ir nācies atlikt Latvijas prezidentūras programmas izskatīšanu. Belēvičs tomēr grib paturēt abus krēslus, taču ministra biedri zaļo zemnieku frakcijā vēloties dzirdēt paskaidrojumus.

«Es gribu teikt, ka es pats ar Belēviča kungu par šo tēmu izrunāšos. Manuprāt, ir jābūt deputātam diezgan bieži sēdēs,» raidījumam sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Neoficiāli izskan, ka patiesais iemesls, kāpēc Belēvičs tik cieši turas pie deputāta vietas ir tas, ka noliekot mandātu,

viņa vietu Saeimā ieņemtu nākamais zaļzemnieku kandidāts Valdis Kalnozols, un to vismaz daļa frakcijas negribot pieļaut.
Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO