Rīgas apgabaltiesa šodien pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pieteikuma ierosināja AS "Latvijas Krājbanka" maksātnespējas lietu.

Pievienots Goldmaņa komentārs no 2. - 4.rindkopai; pievienots video.

Apgabaltiesa atteica FKTK ierosinājumu par bankas administratoru iecelt Intu Goldmani un uzdeva komisijai nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 16.decembrim ieteikt tiesai jaunu administratora amata kandidātu, informēja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.

Kampaņa esot sasniegusi mērķi

Var secināt, ka labi organizētā publiski zināmo personu organizētā kampaņa ir sasniegusi savu mērķi, savu neapstiprināšanu AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") administratora amatā komentēja šim amatam izvirzītais Ints Goldmanis.

Goldmanis sacīja, ka arī viņam nav zināmi tiesas šīsdienas lēmuma motīvi, kāpēc viņš amatā nav apstiprināts, taču iespējams secināt, ka kampaņa pret viņa apstiprināšanu ir sasniegusi mērķi. Kā kampaņas autoru Goldmanis minēja advokātu Aldi Gobzemu, ar kuru viņi esot vienas asociācijas biedri, tāpēc šādas kampaņas īstenošana neesot saprotama.

Daži no publiski izskanējušajiem pārmetumiem bijuši apzināti nepatiesi, dažus viņam esot izdevies atspēkot, taču pēdējās ziņas parādījušās tik strauji, ka reaģēt uz tām nav paspēts, sacīja Goldmanis.

Viņš sacīja, ka patlaban vēl nav izlēmis par tālāko rīcību.

Tiesa šodien arī nolēma apķīlāt bankas mantu.

Bērziņš informēja, ka šodien pieņemtais tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Attiecībā uz Rīgas domes iesniegtā "Latvijas Krājbankas" maksātnespējas pieteikuma virzību Rīgas apgabaltiesā nekāds lēmums vēl nav pieņemts.

Aptur "Krājbankas" darbību

Jau ziņots, ka FKTK padome 21.novembrī nolēma apturēt visu "Latvijas Krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, kad bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums, par ko informēta Ģenerālprokuratūra.

Apgabaltiesā tika iesniegts "Latvijas Krājbankas" maksātnespējas pieteikums.

Nevar vienoties par administratoru

Sākotnēji FKTK bankas administratora amatam virzīja Aigaru Lūsi, taču pēc tam šo kandidatūru atsauca, lēmumu motivējot ar informāciju no tiesībsargājošajām iestādēm.

Pēc tam bankas administratora amatam tika virzīts Ints Goldmanis, taču viņa kandidatūru šodien neapstiprināja tiesa.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO