Latvijā varētu tikt palielināta kriminālatbildība par nepatiesas informācijas sniegšanu banku uzraugiem, šāda vienošanās šodien panākta premjera Valda Dombrovska (V) tikšanās laikā ar komercbanku un atbildīgo institūciju pārstāvjiem.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pagaidu vadītājs Jānis Brazovskis žurnālistiem apstiprināja, ka panāktas vairākas konceptuālas vienošanās par veicamajiem pasākumiem nozares uzraudzības stiprināšanai. Viens no tiem būtu kriminālatbildības palielināšana, ja banka sniedz nepatiesu informāciju FKTK.

Tāpat plānota korporatīvās pārvaldības stiprināšana, lai bankas amatpersona nevarētu vienpersoniski pieņemt svarīgus lēmumus un pārskatīt attiecīgus dokumentus. Iecerēta arī tirgus uzraugu vērtētspējas stiprināšana, banku finanšu pārskatu publiskošana, kā arī darbs sabiedrības izglītošanas jomā, īpaši saskaņojot komunikāciju latviski un krieviski runājošajiem.

Tikšanās laikā panāktas arī sākotnējās vienošanās par sava veida krīzes komunikācijas plāna sagatavošanas iespējamiem problēmu gadījumiem. Plānots, ka, sākoties problēmām vai nepamatotai ažiotāžai ap kādu banku, primāro komunikāciju kopīgi veiktu banka ar FKTK, operatīvi informējot sabiedrību par esošo situāciju. Pēc tam, ja nepieciešams, ar attiecīgiem paziņojumiem nāktu valdības pārstāvji un premjers.

Dombrovskis pēc tikšanās uzsvēra, ka šodien apspriestie priekšlikumi ir atbalstāmi un nu īstenojami dzīvē, bet Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs Mārtiņš Bičevskis prognozēja, ka sagatavotās iestrādes krīzes komunikācijas plānam jau tuvākajā laikā varētu tikt iestrādātas un saskaņotas konkrētā dokumentā, vienlaikus uzsverot, ka katrs gadījums tomēr ir ļoti individuāls un tā arī vērtējams.

"Krīze tāpēc jau ir krīze, ka to nevar nosaukt vienā skaitlī," sacīja Bičevskis.

Savukārt AS "Citadele banka" valdes priekšsēdētājs Juris Jākobsons žurnālistus informēja, ka šodienas diskusija bijusi ļoti produktīva un bankas viena otru papildinājušas ar saviem priekšlikumiem. Visi esot vienisprātis, ka nepieciešama vienota komunikācija.

Krīzes situācijās komunikāciju apgrūtina arī tas, ka vadošie bankas darbinieki ir grūti sazvanāmi, jo spēj komunicēt vienlaicīgi tikai pa vienu telefonu, tāpēc šodien izskanējis priekšlikums par speciāla krīzes komunikācijas centra izveidi, kurš varētu apstrādāt visu aktuālo informāciju un to nodot tālāk attiecīgajām personām, informēja Jākobsons.

Jau ziņots, ka Dombrovskis šorīt bija aicinājis uz tikšanos FKTK, Latvijas Bankas, Finanšu ministrijas, Latvijas Komercbanku asociācijas un desmit Latvijas lielāko komercbanku pārstāvjus.

Tikšanās notika pēc premjera iniciatīvas, lai pārrunātu priekšlikumus banku uzraudzības uzlabošanai. Dombrovska uzdevumā tie bija jāsagatavo FKTK sadarbībā ar Latvijas Banku un Finanšu ministriju.

Kā ziņots, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 21.novembrī nolēma apturēt visu AS "Latvijas Krājbanka" finanšu pakalpojumu sniegšanu un ir pieteikta bankas maksātnespēja. Bet nupat nesen visu Latviju pāršalca baumu vilnis par it kā esošām AS "Swedbank" problēmām, kā dēļ iedzīvotāji steigā no bankas izņēma vairākus desmitus miljonu latu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO