AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") kraha izmeklēšanas komisijas sēde šodien izvērtās par asu domu apmaiņu par to, ko komisija drīkst darīt, kādu informāciju drīkst pieprasīt un kā tai būtu turpmāk jāstrādā.

Vispirms slēgtajā sēdes daļā deputāti tika iepazīstināti, kā ir jāstrādā ar konfidenciālu informāciju, ja tāda nonāks komisijās rīcībā.

Komisijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis ("Vienotība") aizstāvēja viedokli, ka Parlamentārās izmeklēšanas komisija drīkst nodarboties tikai ar tiem uzdevumiem, kas iekļauti Saeimas lēmumā par tās dibināšanu, respektīvi, interesēties par "Krājbankas" uzraudzības nodrošināšanas, darbības apturēšanas un maksātnespējas procesa ietekmi uz Latvijas finanšu sistēmu.

Savukārt deputāti Dāvis Stalts (VL-TB/LNNK) un Andrejs Elksniņš (SC) bija sagatavojuši konkrētu jautājumu sarakstu, lai noskaidrotu "Krājbankas" faktisko finansiālo stāvokli pirms tās darbības apturēšanas. Elksniņš, piemēram, vēlējās uzzināt arī noguldītāju struktūru, saņemt lauzto depozītu sarakstu un pārskatu par maksājumiem, ko banka veikusi laika posmā no 12.novembra līdz 21.novembrim.

Elksniņam iebilda deputāts Jānis Reirs (V), kurš norādīja, ka saskaņā ar Kredītiestāžu likumu tādu informāciju par klientiem bankas Parlamentārās izmeklēšanas komisijai nemaz nedrīkst sniegt.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs Lāčplēsis centās pārliecināt deputātus, ka uz sēdi ir jāuzaicina Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš, kurš paskaidrošot, kā Parlamentārās izmeklēšanas komisijai ir jāstrādā. Šis paziņojums saniknoja "Saskaņas centra" pārstāvjus Elksniņu un Ivaru Zariņu, kuri paziņoja, ka "tā ir ņirgāšanās par deputātiem, kuri nav lasījuši Parlamentārās izmeklēšanas komisijas likumu un tagad gaida, ka no malas izskaidros, kas viņiem jādara".

Deputāts Zariņš Parlamentārās izmeklēšanas komisijā notiekošo nosauca par "balagānu un cirku".

Pēc savstarpējas apmaiņas ar dzēlībām deputāti tomēr nolēma, ka vēl šonedēļ tiks sasaukta Parlamentārās izmeklēšanas komisijas ārkārtas sēde, kurā tiks uzklausīts Juridiskā biroja vadītājs Kusiņš.

Deputāte Iveta Grigule (ZZS) nāca klajā ar priekšlikumu komisijas amatpersonām atteikties no atalgojuma spiedīgā budžeta stāvokļa dēļ.

Kā informēja Saeimas Preses dienestā, Parlamentārās izmeklēšanas komisijas amatpersonas saņem tādu pašu atalgojumu kā pārējo komisiju vadītāji - priekšsēdētājam piemaksa pie algas ir 190 lati, komisijas priekšsēdētāja biedram un sekretāram - katram pa 155 latiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO