Šodien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kandidātu diskusijā izvirzītie kandidāti pārsvarā runāja par sabiedrisko mediju kontroli un attīstību.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas 17 izvirzītie NEPLP kandidāti diskutēja arī par padomes nākamajiem uzdevumiem, tehnoloģiju attīstībām, kā arī par sabiedriskā pasūtījuma kritēriju stingru definēšanu.

Savukārt viena no organizatora pārstāvēm Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka norādīja, ka diskusijā izskanējušie viedokļi lielā mērā bija tikai varbūtībās formātā un nav bijis skaidra kopējā mediju tirgus redzējuma. Viņa uzskata, ka pārsvarā diskusijas notika par sabiedrisko televīziju, bija novērojama vēlme to kontrolēt, kā arī notika dažādu platformu interešu pārstāvība. Taču viņa norādīja, ka nemaz nebija diskusijas par radio vidi un tā sakārtošanu, kas raisot bažas.

Uz šo diskusiju bija ieradušies trīs pārstāvji no Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas - Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ingmārs Čaklais (V) un Boriss Celēvičs (SC).

Kandidāti uzsver spēcīga medija nepieciešamību

Kā atzina komisijas priekšsēdētāja Mūrniece, diskusija bijusi ļoti noderīga, un viņa sarakstījusi vairākas lapas ar komentāriem. Taču par pārējiem komisijas locekļiem viņa vien piebilda, ka, tā kā šī bija izbraukuma komisijas sēde, tad darbi bijuši jau saplānoti.

Runājot par nacionālās informatīvās vides saglabāšanu, vairāki no NEPLP kandidātiem uzsvēra spēcīgas mediju politikas nepieciešamību un tāpat arī izskanēja viedoklis, ka svarīgi būtu veidot ne tikai produktus latviešu, bet arī krievu valodā, tādējādi veicinot integrācijas procesu. Daudz tika runāts arī par sabiedriskā pasūtījuma kritērijiem un tā kontroli.

Savukārt atsevišķi kandidāti norādīja arī uz nepieciešamību pēc spēcīga sabiedriskā medija menedžmenta.

Vēl tika runāts par sabiedrisko mediju iziešanu vai palikšanu reklāmas tirgū, kas pirmajā gadījumā ļautu komerciālajām televīzijām saņemt papildu finansējumu no šī avota, taču kandidātu domas par to dalījās, norādot, ka tādējādi nepieciešams alternatīvs finanšu avots.

Kā ziņots, Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultāte (SZF), portāls "Politika. lv" un Latvijas Raidorganizāciju asociācija šodien rīkoja publiskās debates NEPLP kandidātiem.

Uz debatēm aicināti tie pretendenti, kuri pēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas lēmuma tika izvirzīti uz otro padomes locekļu amata kandidātu izvērtēšanas kārtu - Latvijas Radioteātra vadītāja Māra Eglīte, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas lektors Aleksandrs Mirlins, LU Sociālo zinātņu fakultātes lektors Rolands Tjarve, Anša Epnera filmu studijas "AVE" producents, operators un režisors Ivars Zviedris, Eiropas padomes Mediju un jauno saziņu pakalpojumu saskaņošanas komitejas priekšsēdētājs un kultūras ministres ārštata padomnieks Andris Mellakauls.

Uz debatēm aicināts arī augstskolas "Turība" Komunikācijas zinātņu katedras vadītājs un Komunikācijas vadības doktora studiju programmas direktors Ainārs Dimants, "Latvijas Vēstneša" portāla nozares redaktore Aija Duļevska-Cālīte, žurnālists, politologs, filmu un raidījumu studijas "Mistrus Media" vadītājs Gints Grūbe, Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras profesors Pēteris Krilovs, SIA "Vesta LK" mārketinga un sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Dainis Mjartāns, starptautisku projektu vadītāja un konsultante Rita Našeniece, žurnāla "Ir.lv" žurnāliste Anita Brauna, Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muula, Latvijas Televīzijas žurnāliste Ilze Strenga, NEPLP pašreizējā priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece, pašreizējais NEPLP loceklis Sergejs Kārītis un NEPLP jurists Andris Ķēniņš.

Janvāra sākumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija paredzējusi aicināt uz sēdi mediju nozares, nevalstisko organizāciju un citu profesionālo organizāciju ekspertus, lai pārrunātu sabiedriskajās debatēs dzirdēto un uzklausītu viņu komentārus, kā arī ieteikumus. Vēlāk komisija organizēs plašākas otrās kārtas kandidātu debates Saeimā, kurās varēs piedalīties ikviens interesents, kā arī politisko partiju un frakciju pārstāvji.

Komisija paredzējusi, ka balsojums Saeimā par jauno NEPLP sastāvu varētu notikt 19.janvārī vai 26.janvārī.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO