Šodien Rīgas apgabaltiesa skatīs AS «Latvijas Krājbanka» maksātnespējas lietu, informēja tiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.

«Krājbankas» maksātnespējas lietu paredzēts skatīt plkst.10.

Jau ziņots, ka 16.decembrī Rīgas apgabaltiesa pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lūguma par AS «Latvijas Krājbanka» (Krājbanka«) maksātnespējas administratoru apstiprinājusi zvērinātu revidentu komercsabiedrību SIA »KPMG Baltic«.

»KPMG Baltic« rakstveidā pilnvarojusi Jāni Ozoliņu veikt AS »Latvijas Krājbanka« administratora pienākumus.

Tiesa vērtējusi gan »KPMG Baltic«, gan Ozoliņa kandidatūras atbilstību Kredītiestāžu likumā administratoram izvirzītajām prasībām. »KPMG Baltic« apstiprināta par administratoru, bet Ozoliņš - par administratora pārstāvi »Krājbankas« maksātnespējas procesā, sacīja Bērziņš.

»Saskaņā ar Kredītiestāžu likumu par administratoru kredītiestādes maksātnespējas procesā var būt fiziskā persona, kura ieguvusi maksātnespējas procesa administratora sertifikātu, vai zvērinātu revidentu komercsabiedrība. Šajā gadījumā, izvērtējot faktiskos apstākļus, FKTK kā atbilstošāko maksātnespējas procesa administratora kandidātu iesniegšanai apstiprināšanai Rīgas apgabaltiesā ir izvēlējusies «KPMG Baltic». Savukārt, ja par administratoru tiek iecelta zvērinātu revidentu komercsabiedrība, tā nozīmē fizisku personu, kas pildīs administratora pienākumus,« sacīja FKTK biroja vadītāja Anna Dravniece.

»KPMG Baltics« ir jāizpilda tiesas nolēmumā noteiktās prasības un līdz šodienas tiesas sēdei jāiesniedz tiesā apkopotā informācija par AS »Latvijas Krājbanka« (Krājbanka») kreditoriem, aktīviem un citām tiesas lēmumā noteiktajām prasībām. Pēc tā tiesa lems par bankas pasludināšanu par maksātnespējīgu, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «KPMG Baltics» pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Pēc bankas pasludināšanas par maksātnespējīgu nākamajās 30 dienās «KPMG Baltics» ir jāizvērtē bankas sanācijas iespējas un jāsagatavo sanācijas plāns vai arī jāiesniedz tiesā pieteikums par bankrota procesa sākšanu.

«KPMG Baltics» piedāvātos risinājumus iepriekš apstiprina Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Tikai pēc tiesas nolēmuma par bankas pasludināšanu par maksātnespējīgu «KPMG Baltics» pārņems bankas pārvaldību.

Jau ziņots, ka sākotnēji FKTK bankas administratora amatam virzīja Aigaru Lūsi, taču pēc tam šo kandidatūru atsauca, lēmumu motivējot ar informāciju no tiesībsargājošajām iestādēm. Pēc tam bankas administratora amatam tika virzīts Goldmanis, taču viņa kandidatūru neapstiprināja tiesa.

Goldmanis šajā postenī netika apstiprināts interešu konflikta dēļ, skaidroja premjers Valdis Dombrovskis (V). Pēc premjera stāstītā, tiesa Goldmani noraidījusi, jo viņš ir administrators arī uzņēmumos, kuriem ir saistības ar «Latvijas Krājbanku», tātad - veidojas interešu konflikts. Arī tiesā atzina, ka Goldmanis «Latvijas Krājbankas» administratora amatā nav iecelts, jo viņa kandidatūra nav atbildusi Kredītiestāžu likumā noteiktajiem ierobežojumiem.

FKTK padome 21.novembrī nolēma apturēt visu «Latvijas Krājbankas» finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums pieņemts, jo bankā tika konstatēts aptuveni 100 miljonu latu iztrūkums, par ko informēta Ģenerālprokuratūra.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO