Vienīgais republikāņu (konservatīvo) pretendents uz startu vēlā rudenī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās Donalds Tramps ceturtdien nodrošinājis sev pietiekama skaita delegātu atbalstu, lai tiktu oficiāli nominēts par partijas kandidātu, liecina ziņu aģentūras AP aplēses. Republikāņu partija oficiālos rezultātus paziņos tikai jūlijā, kad notiks balsošana partijas konventā.

Priekšvēlēšanu laikā partija neatklāj datus par delegātu atbalstu, bet vairākas ASV mediju organizācijas veikušas savas aplēses, kuru starpā gan ir nelielas atšķirības, kas skaidrojamas ar tā dēvētajiem superdelegātiem, partijas vēlētām amatpersonām, kas partijas konventā var balsot pēc saviem ieskatiem.

AP aplēses liecina, ka Tramps nodrošinājis sev 1238 delegātu balsis, kas ir par vienu vairāk, nekā nepieciešams, lai iegūtu Republikāņu partijas nomināciju.

Tramps sasniedza noteikto skaitu, kad neliela grupiņa superdelegātu paziņoja, ka konventā atbalstīs viņu, ziņoja AP.

Viss liecina, ka Tramps tiks oficiāli nominēts par partijas kandidātu un prezidenta vēlēšanās, kas notiks novembrī, sacentīsies ar bijušo ASV pirmo lēdiju Hilariju Klintoni, kas demokrātu priekšvēlēšanās pārliecinoši apsteidz savu tuvāko konkurentu ASV senatoru Bērniju Sandersu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams