Lielākā daļa Rīgas centra sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu - restorānu, kafejnīcu un bāru - īpašnieku izteikuši gatavību strādāt jaunā gada pirmajā dienā.

To šodien, tiekoties ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (LPP/LC), apstiprināja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis.

«Šajā gadā mēs īpaši labi redzam augļus tiem tūrisma mārketinga un reklāmas pasākumiem, kurus Rīgas pašvaldība veikusi citās valstīs - gadumijā viesnīcas ar tūristiem būs pārpildītas. Paldies Rīgas domei par to,» sacīja Naglis. Viņš norādīja, ka šādā situācijā uzņēmējiem strādāt ir patīkami un daudzi to izmantos arī 1.janvārī.

Radzevičs savukārt izteica pateicību visiem tiem uzņēmējiem, kuri ar izpratni par tūrisma attīstības nepieciešamību pilsētā ir gatavi strādāt arī oficiālajā brīvdienā: «Tas noteikti atmaksāsies pašiem uzņēmumiem un pilsētai kopumā.»

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdeva Radzevičam apzināt pilsētās centrā strādājošos uzņēmējus - restorānu, kafejnīcu, bāru un veikalu īpašniekus - un aicināt tos nodrošināt, ka pirmajā jaunā gada dienā pilsētas centra ēdināšanas un tirdzniecības uzņēmumi būtu atvērti, un varētu apkalpot gan rīdziniekus, gan uz Rīgu atbraukušos tūristus.

Jau ziņots, ka arī 2011.gada 1.janvāri sagaidīt Rīgā bija ieradušies desmitiem tūkstošu tūristu no Skandināvijas, Krievijas un citām valstīm. Diemžēl vairumam pilsētas viesu gada pirmo dienu nācās pavadīt viesnīcā vai iztikt ar vientulīgām pastaigām pa sniegotajām pilsētas ielām, jo 1.janvārī lielākā daļa kafejnīcu un restorānu Rīgas centrā bija slēgtas, tāpat nestrādāja arī veikali un muzeji.

«Situācija, kad pilsētā ieradušies tūkstošiem tūristu, bet tirgotāji un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji šajā laikā izdomājuši paņemt brīvdienas, ir, maigi izsakoties, dīvaina,» 2.janvārī paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (LPP/LC). «Pilsēta ieguldījusi vērienīgus finanšu līdzekļus pilsētas reklāmas kampaņā, aicinot tūristus apmeklēt Rīgu, sagaidīt šeit Jauno gadu, taču, kad ciemiņi ieradušies, izrādās, viņi nevienam nav vajadzīgi.»

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams