Nākamgad nodeva par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem, pēc provizoriskiem aprēķiniem, būs jāmaksā 1,5 miljoniem pasažieru, šodien preses konferencē žurnālistus informēja starptautiskās lidostas «Rīga» valdes loceklis Aldis Mūrnieks.

Plāno iekasēt 7 miljonus

Viņš skaidroja, šī maksa neattieksies uz tranzīta un transfēra pasažieriem, kas veido aptuveni 40% no apkalpoto pasažieru skaita, tāpat tā nebūs jāmaksā tiem, kas biļetes iegādājušies šogad.

Kopumā gandrīz septiņi miljoni latu, kas tiks iekasēta no pasažieriem, tikšot izmantoti drošības pasākumiem - gan algām 450 drošības darbiniekiem, gan tehniskajam nodrošinājumam, piemēram, jaunu skeneru iegādei, kas maksājot aptuveni 7000 latu katrs. Kā sacīja Mūrnieks, Eiropas Savienības (ES) direktīva uzliek par pienākumu no 2013.gada lidostās uzstādīt šķidrumu skenerus.

Tāpat tikšot maksāts par Civilās aviācijas aģentūras gaisa kuģu lidojuma drošuma un civilās aviācijas drošības uzraudzības nodrošināšanas pasākumiem. Par iekasēto naudu tikšot iegādātas jaunas ugunsdzēsēju mašīnas. Plānots arī izveidot operatīvās vadības centru.

Pēc drošības parametru neatbilstības novēršanas maksa varētu tikt atcelta, pieļāva Mūrnieks.

Līdz šim par drošību maksāja valsts

Kā sacīja lidostas pārstāvis, katru gadu pasažieru skaits ir audzis, bet valsts dotāciju drošības funkciju nodrošināšanai katru gadu samazināta. 2008.gada dotācija drošības funkciju nodrošināšanai bijusi 5,7 miljoni latu, taču nākamgad - tikai 58 000 latu. Lidostas aprēķini gan rāda, ka nākamgad plānots apkalpot tikai 4,6 miljonus pasažieru, lai gan šogad jau decembra vidū tika apkalpots piektā miljona pasažieris.

Kā ziņots, līdz šim drošības nodeva tika finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, proti, par visu Latvijas nodokļu maksātāju naudu, tai skaitā arī to, kas nelido. Valdība lēma nākamgad nefinansēt drošības funkciju lidostā, tādēļ izstrādāta jauna kārtība, kas paredz, ka turpmāk nodeva tiks iekasēta no izlidojošajiem pasažieriem.

«Ryanair» nepiekrīt drošības nodevu iekļaut biļetes cenā

«Ryanair» ir vienīgā aviokompānija, kura nepiekrita drošības nodevu iekļaut biļetes cenā, tāpēc lidosta «Rīga» aviosabiedrības vietā veiks nodevas iekasēšanu. Pārējo aviosabiedrību pasažieriem jaunā kārtība nesagādās neērtības, jo drošības maksa tiks iekļauta biļetes cenā.

Jau iepriekš ziņots, ka drošības nodeva ietver pasažieru drošības pārbaudi, pasažieru reģistrētās un rokas bagāžas pārbaudi, lidostas drošības un krīzes vadības, tajā skaitā glābšanas, nodrošināšanu, kā arī Civilās aviācijas aģentūras gaisa kuģu lidojumu drošuma un civilās aviācijas drošības uzraudzības nodrošināšanas pasākumus.

Nodeva jāmaksā, ja izlidojot

Ja pasažieris drošības maksu veic ar aviosabiedrības starpniecību, tad nodevas apmērs ir 6,5 eiro jeb 4,57 lati. Ja lidosta veic drošības maksas iekasēšanu, tad nodevas apmērs ir septiņi eiro jeb 4,92 lati. Šis nodevas apmērs attiecas tikai un vienīgi uz «Ryanair» pasažieriem.

Nodeva būs jāmaksā tikai tiem pasažieriem, kas izlido no starptautiskās lidostas «Rīga». No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu. Drošības maksa nav jāmaksā arī tiem pasažieriem, kuri aviobiļeti iegādājas līdz 2011.gada 31.decembrim.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO