Nākamais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs ir izraudzīts, un nākamnedēļ attiecīgo kandidatūru plānots iesniegt apstiprināšanai Saeimā, sacīja finanšu ministrs Andris Vilks. FKTK vadītāja amatam tiek virzīts kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieks Kristaps Zakulis, raksta portāls «Pietiek.com», atsaucoties uz informētiem avotiem.

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju un video.

«Mēs esam gatavi [izraudzīto kandidatūru] iesniegt Saeimai,» sacīja Vilks, bet neatklāja, kurš tiek virzīts uz šo amatu.

Ministrs piebilda, ka kandidāta vārds tiks atklāts nākamajā nedēļā.

Amatam virza Kristapu Zakuli

FKTK vadītāja amatam tiek virzīts kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieks Kristaps Zakulis, raksta portāls «Pietiek.com», atsaucoties uz informētiem avotiem.

Pēdējos 12 gadus Zakulis atbildējis par drošību ar banku un informācijas tehnoloģiju sfēru saistītos lielos uzņēmumos.

Lai gan apstiprināšanai amatā kandidātam jāsaņem Saeimas uzticības balsojums, Zakuļa kandidatūra vēl nav tikusi saskaņota ar koalīcijas partneriem nacionālo apvienību un Zatlera reformu partiju, raksta «Pietiek.com», atzīmējot, ka Zakuļa vārds tiek turēts noslēpumā un, izņemot Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un FKTK pagaidu vadītāju Jāni Brazovski, par to sākotnēji bija informētas tikai trīs «Vienotības» amatpersonas - finanšu ministrs, premjers un Saeimas spīkere.

Savu karjeru Zakulis sācis valsts drošības iestādēs, bet pēc tam pārgājis darbā uz banku un informācijas tehnoloģiju sfēru, kur vadījis drošības struktūras. Laikā no 1995.gada līdz 2000.gadam Zakulis strādājis SAB.

2000.gadā Zakulis uz deviņiem gadiem kļuva par Drošības daļas vadītāju «Swedbank» (tolaik - «Hansabanka»). Bet pirms trim gadiem - 2009.gada janvārī - Zakulis sāka vadīt «Lattelecom» Drošības nodaļu.

1973.gadā dzimušais Zakulis ieguvis maģistra grādu ekonomikā Latvijas Universitātē, kā arī turpat studējis tieslietas.

Pārsteiguma kandidāts

Informēti avoti Zakuli portālam «Pietiek.com» raksturojuši kā pārsteiguma kandidātu, jo viņš nav uzskatāms par nākušu no banku sistēmas. Viņa vārds arī iepriekš nav bijis starp politikas kuluāros apspriestajiem iespējamiem pretendentiem uz FKTK šefa amatu.

Zakulis esot Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča izraudzīts kandidāts, raksta portāls. Kā noskaidrojis «Pietiek.com», Zakuļa brālis Elmārs Zakulis ir Latvijas Bankas Monetārās pārvaldes Finanšu analīzes daļas vadītājs.

Savukārt «Firmas.lv» informācija liecina, ka Kristaps Zakulis darbojas biedrības «Ēkas» valdē. Šī biedrība darbojas, lai nodrošinātu tās apsaimniekošanā nodoto dzīvojamo namu pienācīgu uzturēšanu, tehniskās ekspluatācijas, dzīvojamo un koplietošanas telpu lietošanas un piemājas teritorijas uzturēšanas kārtību.

Jau vēstīts, ka Saeima 8.decembrī no amata atbrīvoja līdzšinējo FKTK priekšsēdētāju Irēnu Krūmani. Krūmane, kura komisiju vadīja kopš 2008.gada 28.aprīļa, iesniedza atlūgumu pēc «Latvijas Krājbankas» darbības apturēšanas.

Komisijas vadītāju Saeima apstiprina pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra ieteikuma.

FKTK nodarbojas ar Latvijas banku, krājaizdevu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību un apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, kā arī privāto pensiju fondu uzraudzību. Komisija sāka darbu 2001.gada 1.jūlijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams