Īrijas zemo cenu kompānija «Ryanair» pēc drošības maksas ieviešanas lidostā «Rīga» ne tikai negatavojas to iekļaut biļetes cenā, bet par to nav gatava arī informēt savus pasažierus, kuriem, izlidojot no Rīgas, atsevišķi būs jāmaksā noteiktā nodeva septiņu eiro jeb 4,92 latu apmērā.

Aicina lidostā ierasties 2,5 stundas pirms lidojuma

Kā šodien preses konferencē norādīja starptautiskās lidostas «Rīga» valdes loceklis Aldis Mūrnieks, šo situāciju uzskatīt par konfliktu nevarot, taču esot skaidrs, ka «Ryanair» saviem pasažieriem piedāvās degradētu pakalpojumu. Tā kā «Ryanair» drošības maksu negatavojas iekasēt, tas jādara lidostai «Rīga», kas sākotnēji paredzējusi trīs vietas, kur būs iespējams samaksāt drošības maksu un saņemt kuponu, kas būs jāuzrāda, iekāpjot lidmašīnā. Nākotnē plānots ieviest papildu risinājumus, tostarp iespēju nodevu samaksāt arī internetā.

Lidosta «Ryanair» pasažierus aicina ierasties 2,5 stundas pirms lidojuma, lai varētu nokārtot šo procedūru.

Informāciju par drošības maksas iekasēšanu «Ryanair» pasažieriem lidosta informēs ar speciāliem informatīvajiem materiāliem.

Principa jautājums

Mūrnieks atzina, ka «Ryanair», visticamāk, rīkojas pēc principa, ka arī slikta reklāma ir reklāma, jo šī kompānija jau iepriekš bijusi «atraktīva, apvīta ažiotāžām». Vienlaikus lidostas pārstāvis atzina, ka ir lidostas, kur «Ryanair» drošības maksu ir iekļāvis biļetes cenā.

Lidosta gan mierina, ka astoņi no desmit pasažieriem nejutīs jauno drošības nodevas iekasēšanas kārtību, jo pārējās lidsabiedrības to ir iekļāvušas jau biļetes cenā.

Prognozē vairāk klientu sūdzību

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) Patērētāju informācijas un komunikācijas daļas vadītāja Sanita Gertmane skaidroja, ka «Ryanair» ar šo soli pārkāpj Eiropas Savienības (ES) regulu, kas paredz, ka aviopārvadātājiem ir jānorāda biļetes gala cena ar visiem noteiktajiem maksājumiem un nodokļiem. PTAC izskata iespēju vērsties Īrijas kompetentā iestādē, tādējādi liekot kompānijai norādīt biļetes cenu, drošības maksu iekļaujot kopējā biļetes cenā.

Getmane arī prognozēja, ka, ņemot vērā jauno kārtību «Ryanair» pasažieriem drošības maksu veikt atsevišķi, būs krietni vairāk klientu sūdzību.

Viņa norādīja, ka klients ir situācijas un informācijas vakuuma ķīlnieks, jo «Ryanair» ir atteicies sniegt tiem informāciju par maksājuma veikšanu.

Jau iepriekš PTAC ir vērsies par citiem «Ryanair» pārkāpumiem Īrijas kompetentā iestādē, taču atbilde nav saņemta. «Ir lielas problēmas, lai tiktu galā ar »Ryanair« un tā pildītu ES noteiktās saistības,» uzsvēra Gertmane.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO