Šis ārkārtas kongress partijai «Vienotībai» ir pagrieziena punkts, ir pārliecināts jaunievēlētais politiskā spēka priekšsēdētājs Andris Piebalgs, kurš vēlētos, lai arī atšķirīgi domājoši partijas biedri rod saskarsmes punktus turpmākam kopīgam darbam. Pēc Piebalga domām par to, ka «Vienotība» ir gatava mainīties, liecinot kongresa apmeklējums, aktivitāte, jautājumi un balsojums par abiem kandidātiem.

Piebalgs apliecināja, ka labprāt strādās valdē kopā ar līdzšinējo partijas vadītāju Solvitu Āboltiņu un otro partijas vadītāja amata kandidātu Edvardu Smiltēnu.

Piebalgs norādīja, - viņš gribētu, lai šis būtu arī pagrieziena punkts partijas biedru savstarpējās attiecībās, jo visi biedri pārstāv «Vienotību» un viņiem jārod saskarsmes punkti.

Uzrunājot kongresa dalībniekus, Piebalgs informēja, ka pirmdien, 6.jūnijā, notiks divas partijas valdes sēdes, kurās tiks runāts par turpmāko darbības veidu un kārtību.

Piebalgs žurnālistiem sacīja, ka valdei jāgatavojas decembra kongresam, jārunā par statūtiem, jāatrisina atliktas lietas. Starp aizejošas partijas valdes atliktajiem jautājumiem ir arī Ētikas komisijas rosinājums izslēgt no partijas Ilzi Viņķeli. Piebalgs norādīja, ka

visi atliktie jautājumi tiks lemti jūnija laikā.

Viņš pauda cerību uz konstruktīvu sadarbību ar Smiltēnu arī turpmāk. Runājot par iespēju mainīties «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītājam, kura pienākumus pašlaik pilda Āboltiņa, Piebalgs norādīja, ka pašlaik neplāno izmaiņas Saeimā.

Piebalgs ir gatavs strādāt ar Solvitu Āboltiņu kā frakcijas vadītāju, ja viņa gribēs to turpināt un ja frakcija tam piekrīt.

Pirms šodienas kongresa neoficiāli izskanēja iespēja Smiltēnam pārņemt frakcijas vadību, tomēr arī Smmiltēns šodien sacīja, ka pašlaik šis jautājums nav dienas kārtībā.

Pēc ievēlēšanas uzrunājot kongresa dalībniekus, Piebalgs pateicās Āboltiņai par padarīto partijas vadītājas amatā. Viņu sveica arī «Vienotības» Jaunatnes organizācijas pārstāvji un citi partijas biedri.

Kā ziņots, partija «Vienotība» šodien ārkārtas kongresā par jauno politiskā spēka priekšsēdētāju ievēlēja bijušo eirokomisāru Andri Piebalgu, kurš balsojumā savāca balsu vairākumu.

Tāpat pārvēlēta partijas valde - vietu tajā saglabāja partijas bijusī līdere Solvita Āboltiņa, savukārt trešdaļa valdes locekļu vietas zaudēja, tostarp visi par iekšējiem opozicionāriem dēvētie politiķi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams