Ja Krievijas un Anglijas futbola valstsvienību līdzjutēji turpinās uzvesties agresīvi, viņu atbalstītās izlases var tikt izslēgtas no Francijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra. Kā svētdien paziņoja Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) izpildkomiteja, abas izlases var tikt diskvalificētas neatkarīgi no disciplinārajiem papildsodiem, ja atkārtosies incidenti, kādi svētdien tika piedzīvoti Marseļā.

Pirms tam UEFA svētdien ierosināja disciplinārlietu pret Krieviju saistībā ar šīs valsts izlases līdzjutēju rīcību pēc sestdien aizvadītās Eiropas čempionāta B apakšgrupas spēles ar Angliju. Pēc spēles, kas noslēdzās neizšķirti 1:1, liels Krievijas izlases līdzjutēju bars ielauzās angļu futbola fanu sektorā, sākot kautiņu. Video fiksēts, ka Anglijas izlases līdzjutēji metas bēgt no saniknotā bara un sākotnēji nekur tuvumā nav redzams neviens policists.

UEFA ziņoja, ka disciplinārlieta ierosināta par Krievijas līdzjutēju radītajām nekārtībām, rasistisku uzvedību un petaržu dedzināšanu. Par sankciju piemērošanu UEFA Disciplinārlietu komiteja lems otrdien, pēc tam, kad savu izmeklēšanu būs veikusi Krievijas Futbola savienība.

Arī pirms un pēc spēles tika piedzīvoti dažādi incidenti, kas policijai trīs dienas pēc kārtas lika izmantot asaru gāzi.

«Šādai nepieņemamai uzvedībai no tā sauktajiem Anglijas un Krievijas faniem nav vietas futbolā,» teikts UEFA izpildkomitejas paziņojumā.

Abu valstu futbola federācijas aicinātas «vērsties pie līdzjutējiem, lai viņi uzvedas atbildīgi un cieņpilni». Tāpat UEFA izpildkomiteja izteica publisku atbalstu Francijas drošības dienestu darbam.

Pirms tam UEFA svētdien paziņoja, ka pēc sestdien Marseļas «Velodrome» stadionā notikušā tiks ieviesti striktāki drošības pasākumi visos desmit Eiropas čempionāta stadionos. Organizatori sola, ka stadionos tiks palielināts drošības personāla skaits, lai izvairītos no līdzīgiem incidentiem.

Svētdien notikušajos incidentos ievainoti vismaz 35 cilvēki, turklāt viens angļu fans pašlaik cīnās par savu dzīvību, bet desmit cilvēki arestēti.

1998.gada Pasaules kausa izcīņas laikā Marseļa piedzīvoja līdzīgus incidentus, kad Anglijas un Tunisijas fanu kautiņos četri cilvēki tika sadurti un aptuveni 100 arestēti.

Krievijā 2018.gadā notiks Pasaules kausa finālturnīrs. Krievijas futbola līdzjutēji jau daudzus gadus izpelnījušies nosodījumu par savu rasistisko uzvedību, kas pārsvarā vērsta pret melnādainajiem futbolistiem.

Anglijas un Krievijas izlašu cīņu Marseļā noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:0). Cīņas 73.minūtē Eriks Daiers vadībā izvirzīja Angliju, taču kompensācijas laikā Vasilijs Berezuckis spēja gūt vārtus un izraut Krievijas izlasei vienu punktu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO