Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) otrdien piesprieda Krievijas izlasei nosacītu diskvalifikāciju no Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra.

Aizvadītās nedēļas nogalē Krievijas un Anglijas līdzjutēji Francijas pilsētas Marseļas ielās sarīkoja asiņainus grautiņus. Savukārt pēc cīņas Krievijas fani tribīnē brutāli uzbruka angļu faniem.

Ja stadiona tribīnēs atkārtosies līdzīgas problēmas, Krievijas valstsvienība oficiāli tiks diskvalificēta no Eiropas čempionāta.

Tāpat Krievijas Futbola federācija saņēmusi 150 tūkstošus eiro lielu naudas sodu.

«Lēmums attiecas vienīgi uz incidentiem, kas notiek stadionā un ir UEFA Disciplinārlietu komitejas jurisdikcijā,» teikts paziņojumā.

Krievijas Futbola savienība akceptējusi sodu un pavēstījusi, ka neiesniegs apelāciju.

Tikmēr Krievijas izlases uzbrucējs Artjoms Dzjuba pielēja eļļu ugunij, vainojot notikušajā arī Anglijas fanus.

«Nesaprotu britu mediju reakciju, kas savus fanus uzskata kā svētos,» viņš teica. «Jābūt objektīviem - tajā uz pusēm ir vainīgas abas puses. Es nesaskatu tikai krievu vainu.»

«Esam droši, ka netiksim izmesti no turnīra un nebūs netaisnību,» piebilda Krievijas izlases galvenais treneris Leonīds Sluckis.

1998.gada Pasaules kausa izcīņas laikā Marseļa piedzīvoja līdzīgus incidentus, kad Anglijas un Tunisijas fanu kautiņos četri cilvēki tika sadurti un aptuveni 100 arestēti.

Krievijā 2018.gadā notiks Pasaules kausa finālturnīrs. Krievijas futbola līdzjutēji jau daudzus gadus izpelnījušies nosodījumu par savu rasistisko uzvedību, kas pārsvarā vērsta pret melnādainajiem futbolistiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO