Kā daiļā dzimuma pārstāvēm saposties, lai gada īsāko nakti padarītu vēl īpašāku un skaistāku? TVNET dāmītes iesaka saglabāt sievišķību, velkot kleitu vai svārkus, apģērbā izmantot tautiskos elementus un pats galvenais - pušķoties pēc sirds patikas! Radīt harmonisku koptēlu mums palīdzēja dizainere Agate Rubene un friziere Anna Slengmane.

Lina kleita

Kleita, bez šaubām, ir sievišķīgs un skaists apģērba gabals, turklāt lins ir kā zelta vidusceļš starp tautisko un mūsdienīgo, ko pēc sirds patikas var viegli papildināt ar rotām. Mēs izvēlējāmies lina kleitas no veikala «M50».

Danuta. ''M50'' lina kleita. ''Spangas'' kronis

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Kronis

Kronis jau izsenis bijusi sievietes galvenā un krāšņākā rota, uzliekot to galvā, tu vairs neesi tā pati meitene, kas bērnībā basām kājām pa peļķēm skraidīja. Ar kroni galvā tu esi jauna, gracioza sieviete gan izskatā, gan sajūtās. Koptēlu ar izvēlētajām linu kleitām nolēmām papildināt ar «Spangu» kroņiem.

Agnese. ''Spangas'' kronis. ''M50'' kleita

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Pastalas

Latviešu gadskārtas svētkos ar pastalām noteikti trāpīsi desmitniekā. Tās lieliski izskatās ar svārkiem/kleitām, un mūsdienu dāmai svarīgi - tās ir pieejamas arī dažādos toņos, kurus pieskaņot pie apģērba. Mūsu izvēle - «Pastala by Linda Leen».

Pastaliņas. ''Pastala by Linda Leen''

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Josta

Ieausto zīmju dēļ tautiskā josta ir kā maģija un neiztrūkstošs latviešu svētku atribūts.

Gerda. ''Linoteka'' josta un kleita

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Rotas

Skaidrs, ka mēs, sievietes, bez rotām - nu nekādi! Tomēr, lai neizskatītos kā Jaungada eglītes, mēs izvēlējāmies - vai nu kronis, vai tādas rotas kā sakta (TDA «Uguntiņa») un gredzeni («M50»).

Santa. TDA ''Uguntiņa'' sakta. ''M50'' gredzens un kleita

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Gerda. ''Linoteka'' kleita. ''Baltu rotas'' kaklarota

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Tautastērps

Jāatzīst, sajūta, uzvelkot tautastērpu, ir maģiska. Pašiverējušas TDA «Uguntiņa» krāšņo tautastērpu noliktavā, Daiga, Agnese un Danuta nolēma iztikt vien ar brunčiem un piemērotiem vainagiem, savukārt Alsungas tautastērpa krāšņo jaku Santa uz pakaramā atstāt nespēja.

No kreisās: Daigai Latgales, Agnesei Talsu, Danutai Nīcas un Santai Alsungas tautas tērpi

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Modernāks stils

Savukārt tām dāmām, kurām tautastērpi neiet pie sirds un kas apģērbā vēlas iekļaut tikai tautiskus elementus, iesakām pieturēties pie Latvijā radītiem moderniem dizainiem.

Danuta. Svārki un blūze no ''Cartiero by feelings jump''

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Danuta. ''Spangas'' kronis. ''Agate Rubene'' krekls

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Vairāk bilžu no «TVNET dāmītes Līgo nakts noskaņās» fotosesijas skaties šeit:

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO