FOTO: Baumanis Motorsport Photography

Latvijas autobraucējs Jānis Baumanis svētdien sasniedza pusfinālu pasaules čempionāta rallijkrosā sestajā posmā, kas risinājās Zviedrijā, «SuperCar» klasē, tomēr šo kārtu pārvarēt neizdevās. Iespaidīgas tehniskās problēmas piedzīvoja Reinis Nitišs, kurš neiekļuva starp pusfināla dalībniekiem, bet Eiropas čempionāta ieskaitē «Super1600» klasē ceturto vietu izcīnīja Artis Baumanis.

Jānis Baumanis, kurš šosezon pārstāv «Austria» komandu, sestdien pirmajos divos kvalifikācijas braucienos izcīnīja attiecīgi ceturto un 11.vietu, kas viņam pēc pirmās dienas deva 73 punktus un ceturto vietu. Savukārt svētdien viņš braucienos ieņēma devīto un astoto vietu, kopvērtējumā ar 144 punktiem paliekot astotais.

Tikmēr «All-Inkl.com» vienības braucējs Nitišs sestdien pirmajā braucienā ieņēma 16.vietu, bet otrajā latvietis bija sestais. Pēc diviem braucieniem Nitišam bija 66 punkti un 13.pozīcija. Savukārt svētdien nevienu no abiem braucieniem Nitišs tehnisku problēmu dēļ nepabeidza, tāpēc noslēgumā ar 114 punktiem palika 18.pozīcijā starp 19 sportistiem.

Nitišs atzina, ka šī ir viena no sliktākajām nedēļas nogalē viņa karjerā.

Līdz ar to Latviju pusfinālā pārstāvēja vienīgi J.Baumanis, kurš savā braucienā finišēja ceturtais un palika ārpus fināla dalībnieku loka. Savukārt izšķirošajā cīņā uzvarēja kādreizējais Nitiša komandas biedrs Andreass Bakerūds no Norvēģijas, kurš triumfēja otrajā etapā pēc kārtas.

Pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn, savā otrajā sezonā «Olsbergs MSE» komandā, viņš palika septītais. Tikmēr J.Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu «Super 1600» klasē, bet tagad spēris soli augstāk un startē prestižākajā klasē.

Tikmēr Eiropas čempionāta posmā «Super 1600» klasē Jāņa Baumaņa brālis Artis kvalifikācijā ieņēma piekto vietu, svētdien izcīnīja otro vietu savā pusfināla braucienā, bet pēc tam finālā palika ceturtais.

Sacensībās startē arī brāļu Ivo un Uģa Traubergu «TT Motorsport» komanda, kuras sekmīgākais braucējs Jegors Saņins nepārvarēja pusfinālu, bet Dmitrijs Malakhovs kvalifikācijā ieņēma 15.vietu.

Artis Baumanis pārstāv «Set Promotion» komandu, kurā pērn startēja arī viņa brālis, kļūstot par Eiropas čempionu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO