Francijas galvaspilsētā Parīzē svētdien tika aizturēti ap 40 cilvēku pēc tam, kad policija lietoja asaru gāzi un ūdens lielgabalu pret futbola līdzjutējiem, kas apmētāja policistus ar stikla pudelēm pie Eifeļa torņa šīgada Eiropas futbola čempionāta («Euro 2016») fināla laikā.

Fanu pūļi, no kuriem daži demonstrēja Francijas vai Portugāles karogus, bija sapulcējušies Eifeļa torņa pakājē pirms un pēc spēles, kurā Portugāle uzvarēja Franciju ar rezultātu 1:0. Tas notika pēc tam, kad viņiem tika liegts ieiet fanu zonā, kura jau bija pārpildīta ar maksimāli paredzēto cilvēku skaitu – 90 tūkstošiem, paziņoja Parīzes policija.

Aizturēšanas notika arī pie stadiona «Stade de France», kurā notika šī spēle, par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

Eifeļa torņa pakāje bija ietīta asaru gāzes mākoņos, īpašo uzdevumu policijai atvairot jauniešus, kuri izraisīja ugunsgrēkus un apmētāja policijas līnijas ar pudelēm un citiem priekšmetiem.

Demonstranti arī tika apšaudīti ar ūdens lielgabalu no vismaz vienas policijas kravasmašīnas, lai nodzēstu ugunsgrēkus.

Ugunsdzēsēji vēlāk tika nosūtīti nodzēst plašākus ugunsgrēkus Parīzes ielās, kur bija aizdedzināts vismaz viens automobilis.

Pēc Parīzes kvalificēšanās «Euro 2016» finālam īpašo uzdevumu policija pagājušonedēļ bija raidījusi asaru gāzi sadursmēs ar jauniešiem Parīzē Elizejas lauku avēnijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO