Evakuators aizved terora aktā izmantoto automašīnu

Vīrietis, kurš ceturtdienas vakarā ar kravas automašīnu ietriecās pūlī Nicā, nogalinot 84 cilvēkus, bija «pilnīgi nezināms» izlūkdienestiem, piektdien paziņoja Parīzes prokurors Fransuā Molēns.

Uzbrucējs, Tunisijā dzimušais Nicas iedzīvotājs Muhameds Lauežs Bulels, bija «pilnībā nezināms izlūkdienestiem (..) un nekad netika atzīmēts par radikalizēšanās pazīmēm», sacīja Molēns, piebilstot, ka viņš bija zināms vietējām tiesībsargājošām iestādēm par noziedzīgām darbībām.

Kā norādīja Molēns, notikušais terorakts precīzi atbilst džihādistu aicinājumiem rīkot uzbrukumus.

Piektdien izvaicāšanai aizturēta viņa bijusī sieva, paziņoja avoti policijā. Izmeklētāji cenšas noskaidrot aizdomās turamā motīvus, kā arī meklē iespējamos līdzzinātājus.

Avoti tiesībsargāšanas iestādēs stāsta, ka jau iepriekš viņš nonācis policijas uzmanības lokā par sīkiem likumpārkāpumiem.

Aizdomās turamā vīrieša kaimiņi četrstāvu dzīvojamajā mājā Nicā viņu raksturoja kā vientuļnieku, kurš reti sarunājies ar kaimiņiem un pat neatņēmis sveicienus.

Viens no kaimiņiem ziņu aģentūrai AFP stāstīja, ka Bulels nav šķitis pārlieku reliģiozs, bieži valkājis šortus un reizēm darba zābakus.

Viņam piederējis autofurgons un velosipēds.

Tikai viens no AFP intervētajiem kaimiņiem - sieviete no pirmā stāva - sacīja, ka viņai bijušas bažas par Bulelu. Viņš bijis izskatīgs vīrietis, kurš ar skatienu vienmēr pievērsis uzmanību viņas divām meitām, stāstīja kaimiņiene.

Policija un tiesu medicīnas eksperti jau pārmeklējuši Bulela dzīvokli. Notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai viņš darbojies viens vai kopā ar sabiedrotajiem, kas varētu būt aizbēguši, atklāja Iekšlietu ministrija.

Kā ziņots, terorists ceturtdienas vakarā ietrieca automašīnu pūlī, kas Nicas Angļu promenādē («Promenade des Anglais») vēroja uguņošanu par godu Bastīlijas dienai, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un vairāk nekā 200 ievainojot.

No teroraktā cietušajiem cilvēkiem aptuveni 50 atrodas kritiskā stāvoklī, piektdien pēc Nicas slimnīcas apmeklējuma paziņoja Francijas prezidents Fransuā Olands.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO