Tūroperators «Tez Tour» nav saņēmis pieprasījumus ar lūgumu organizēt ātrāku nekā sākotnēji plānots atgriešanos no Turcijas kūrortiem Latvijā, sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Konstantīns Paļgovs.

Viņš gan reizē skaidroja, ka ar Ārlietu ministrijas starpniecību saņemta individuāla informācija par ceļotājiem, kas izvēlējušies citādāku nokļūšanas veidu Latvijā un kas interesējās, vai tūroperatora organizētajā reisā nav kāda brīva vieta. Taču, ņemot vērā, ka pašlaik ir lidojumu «karstā sezona», plānotajā lidojumā brīvu vietu nav.

Gadījumā, ja būs cilvēki, kas vēlēsies ātrāk atgriezties Latvijā, tad, ņemot vērā, ka reisi jau ir aizpildīti, uzņēmums meklēs, vai ir brīvas vietas reisos uz Tallinu un Viļņu.

Paļgovs skaidroja, ka viņa kompānija Turcijā organizē atpūtu 353 Latvijas piederīgajiem, bet kopā ar citu tūroperatoru klientiem Latvijas piederīgo skaits, kas atpūšas Turcijā, nav mazāks par 500.

Aviokompānija «airBaltic» ir paziņojusi, ka tās reiss uz Turcijas pilsētu Antāliju tehniski izlidošanai būs gatavs plkst.23.

Kompānijas vadītājs skaidroja, ka

ir saņemti zvani no trīs, četriem cilvēkiem, kas interesējas par iespējām atcelt plānotos braucienus uz Turciju. Dokumentu kārtošanu šajos jautājumos klienti varēs sākt pirmdien.

Pasažieri pirms došanās uz Turciju salīdzinoši mierīgi par plānoto braucienu

Atšķirībā no aviokompānijas «Turkish Airlines» šovakar plānotā reisa no Rīgas uz Stambulu, kas ir atcelts, abi šodien paredzētie čartera reisi uz Turcijas kūrortiem notiek. Pasažieri pirms lidojuma salīdzinoši mierīgi raudzījās uz braucienu, sestdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas Sešos».

Viena tūristu grupa izlidoja plkst.15 dienā, un lidostā satiktie

pasažieri pirms lidojuma atzina, ka jūtas salīdzinoši mierīgi, jo kūrorts no nemieru epicentra atrodas tālu.

«Kad mēs pamodāmies, tās sajūtas jau bija jocīgas - ko darīt. Jo mēs nebijām saskārušies ar tādu situāciju nekad iepriekš. Visi tādi atgadījumi notika kaut kur blakus mums - kad mēs jau atlidojām no Ēģiptes, pēc kāda laika notika, un tikko mūsu meita bija Nicā, viņa atgriezās, un notika šis. Bet principā - kam jānotiek, jānotiek. Ceram, ka viss būs labi,» atzina ceļotāja no Rīgas Ingrīda.

«Pasaule paliek citādāka, tagad jārēķinās ar to,» tā savukārt teica ceļotājs no Rīgas Antons.

Savukārt «airBaltic» čarterreiss uz Antāliju, kas bija paredzēts šorīt agri no rīta, drošības apsvērumu dēļ pārcelts uz plkst.23 vakarā. Tūrisma firma «Tez Tour» apstiprināja, ka saistībā ar šībrīža notikumiem Turcijā apmēram 10-15 pasažieri ir atteikušies no izlidošanas šovakar uz Antāliju. Šobrīd Turcijas kūrortos atrodas ap 350 atpūtnieku, un pagaidām nav saņemtas ziņas, ka viņi vēlētos pārtraukt brīvdienas un atgriezties Latvijā.

Latvijas vēstniecībai Turcijā

patlaban nav informācijas, ka starp 161 bojāgājušo un simtiem ievainoto būtu kāds no Latvijas valsts piederīgajiem. Taču sprādzienos naktī ir bojāta Latvijas vēstniecības ēka Ankarā.

Tā atradās militāristu apvērsuma vienā no epicentriem. Mūsu vēstniecība izvietota blakus Turcijas varas iestādēm, kuras savukārt centās ieņemt apvērsuma rīkotāji.

Latvijas vēstniecības Turcijā politikas un ekonomikas sekretārs Jānis Beķeris klāstīja, ka

visu nakti dzirdēti gan uzlidojumi, gan raķešu šāvieni, gan helikopteri tika izmantoti, lai šautu pa mērķiem. Arī sprādzienu viļņus varēja just.

«Vēstniecība ir pavisam nedaudz cietusi - ir izsists viens logs. Iznīcinātāji lidoja ļoti zemu, ar grandiozu spēku satricinot visas ēkas. Situācija bija tiešām ļoti nopietna. Mēs saprotam, ka neesam mērķis un diplomātiskās pārstāvniecības nav bijušas mērķis, bet atrašanās dēļ mēs saprotam, ka ir iespējamas arī kļūdas. Līdz ar to mēs bijām ļoti uzmanīgi, un brīdī, kad visa ēka sāka drebēt, mēs meklējām labākos risinājumus, lai varētu arī turpināt savas funkcijas un domāt arī, saprotams, par savu fizisko drošību,» atzina Beķeris.

Kā ziņots, militārā apvērsuma mēģinājuma laikā Turcijā nogalināti 104 pučisti, sestdien paziņoja ģenerālštāba priekšnieka vietas izpildītājs ģenerālis Imits Dindars.

Vēlāk premjerministrs Binali Jildirims pavēstīja, ka kopējais bojāgājuši skaits ir 265 cilvēki, no kuriem 161 ir Erdoanam lojālie pilsoņi, pamatā policisti un civilpersonas.

Viņš piebilda, ka 1440 cilvēki apvērsuma apspiešanas laikā guvuši ievainojumus.

Apvērsuma apspiešanas gaitā līdz šim aizturētas 2839 militārpersonas, taču tiek prognozēts, ka arestu skaits pieaugs.

Tikmēr Grieķijas policija ziņo, ka Aleksandrupoles lidostā valsts ziemeļos nosēdies Turcijas armijas helikopters «Black Hawk», kurā esošie astoņi cilvēki pieprasījuši politisko patvērumu.

Tikmēr Erdoans tviterī nācis klajā ar aicinājumu saviem atbalstītājiem palikt ielās, brīdinot, ka dumpinieki var mēģināt atkārtoti sagrābt varu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams