Ar ieslodzītu opozīcijas līderi saistīts bruņots grupējums svētdien ieņēmis policijas ēku Armēnijas galvaspilsētā Erevānā, sagrābjot arī ķīlniekus, paziņojis Armēnijas Nacionālās drošības dienests. «Bruņotu vīriešu grupa iegāja policijas pulka telpās Erevānā un, izmantojot draudus, sagrābusi ķīlniekus,» pavēstīja dienests.

«Viens policists nogalināts un divi citi ievainoti. Divi ķīlnieki ir atbrīvoti,» norādīts dienesta paziņojumā.

Viens no bruņotā grupējuma dalībniekiem sociālajos medijos paudis, ka ķīlnieku vidū ir arī Armēnijas policijas priekšnieka vietnieks.

Armēnijas parlamenta deputāts Nikols Pašinjans, kurš tikās ar ķīlnieku sagrābējiem, paziņoja žurnālistiem, ka grupa saņēma gūstā astoņus policistus, bet atbrīvojusi ķīlnieku, kas cietis no augsta asinsspiediena.

«Armēnijas valsts turpina darboties kā ierasts, policija pilda savus pienākumus, sargājot sabiedrisko kārtību un drošību,» uzsvēra Armēnijas Nacionālās drošības dienests, noraidot sociālajos medijos klīstošās baumas, ka sācies apvērsums.

Armēnijas mediji vēstījuši, ka ķīlnieku sagrābēji vēlas panākt ieslodzītā opozīcijas politiķa Žiraira Sefiljana atbrīvošanu. Sefiljans un seši viņa atbalstītāji tika aizturēti jūnijā, varasiestādēm apgalvojot, ka viņi gatavojušies Erevānā sagrābt valdības ēkas un telekomunikācijas iestādes.

Grupa pieprasījusi arī Armēnijas prezidenta Serža Sargsjana demisiju.

Sefiljans ir ass valdības kritiķis. 2006.gadā viņš aicinājis uz «vardarbīgu valdības gāšanu» un ieslodzīts uz 18 mēnešiem cietumā. 2008.gadā viņš tika atbrīvots.

Pērn Sefiljans un vairāki viņa atbalstītāji tika aizturēti uz aizdomu pamata par apvērsuma gatavošanu, tomēr vēlāk tika atbrīvoti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams