Ar savas karjeras labāko dziesmu programmu 10. jubilejas festivālu «Positivus» grandiozi noslēdza pankroka krusttēvs Igijs Pops (Iggy Pop).

Pēdējos gados Igijs (īstajā vārdā Džeimss Ņūels Osterbergs) ir zaudējis gandrīz visus savas dzīves nozīmīgākos cilvēkus. Viņsaulē viens pēc otra devušies brāļi Ešitoni, faktiski pieliekot punktu grupas «The Stooges» stāstam, un šā gada sākumā uz savu melno zvaigzni devies Popa draugs un sabiedrotais - Devids Bovijs. Palicis viens kā pirksts, 68 gadus vecais roka provokators ierakstījis jaunu plati un devies koncertturnejā. Viena no pieturvietām - «Positivus» festivāls.

Dream come true! @iggypopofficial #positivus2016

A photo posted by Positivus Festival (@positivus) on

Dvēselisku koncertu uz lielās skatuves sniedza arī amerikāņu soulmūzikas dziedātājs Čārlzs Bredlijs (Charles Bradley), kurš tikai 2011. gadā laida klajā klajā savu debijas albumu «No Time for Dreaming».

Fascinējoša ir Bredlija biogrāfija un ceļš līdz šim pirmajam ierakstam. Bredlijs dzimis 1948. gadā, bērnībā daudz dzīvojis uz Bruklinas ielām. Viņa dzīve mainījās, kad 1962. gadā māsa viņu aizveda uz Džeimsa Brauna (James Brown) koncertu. Kopš tās reizes Bredlijs saprata, ka vēlas savu dzīvi saistīt ar mūziku. Drīz jauneklis atrada darbu kā pavārs, izveidojis savu pirmo grupu, taču Vjetnamas karš pārvilka visam svītru, iesaukdams dienestā Bredlija grupas biedrus. Pats viņš bija spiests strādāt kādā Ņujorkas psihiatriskās klīnikas virtuvē.

Pēc deviņiem gadiem slimnīcā Bredlijs «aizstopēja» līdz pašai Aļaskai, kur arī kādu laiku strādāja par pavāru. Tomēr drīz atgriezās ASV, Kalifornijā, kur nodzīvoja turpmākos 20 gadus. Laiku pa laikam arī muzicēja...

Tikai 50 gadu vecumā viņš sāka uzstāties dažādos mūzikas klubos, atdarinot sava elka Džeimsa Brauna kustības un dziedot viņa dziesmas.

Čārlzs Bredlijs

FOTO: Mārtiņš Otto

Vienu no neaizmirstākajiem festivāla koncertiem uz «Nordea» skatuves sniedza Monreālas multimāksliniece Klēra Bušē (Claire Boucher) jeb «Grimes». Izskanēja gan pirmo ierakstu lielākie hiti («Oblivion»), gan nesenākā studija albuma «Art Angels» spilgtākie skaņdarbi, to skaitā plates spēcīgākais skaņdarbs «Kill V. Maim», kurā Klēra pamanījās iejusties gan deklamējošas karsējmeitenes, gan infantilas tvīpopa zvaigznītes, gan Madonnas, gan ķērcošas pankroka dziedātājas ampluā.

Kopumā festivāla trešā diena aizvadīta tikpat mierīgi kā viss «Positivus» festivāls kopumā. Lai arī visu dienu līņāja, tā īsti dubļu dejas pie lielās skatuves tā arī nesākās.

Tiekamies 11. festivālā «Positivus»!

Our favorite place on Earth happens to be set in the beautiful forest of Salacgrīva. Photo: @colortime #Positivus2016

A photo posted by Positivus Festival (@positivus) on

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO