FOTO: Baumanis Motorsport Photography

Svētdien Kanādā, Trois-Rivieres trasē tiks aizvadīti kārtējā pasaules rallijkrosa čempionāta posma noslēdzošie divi kvalifikācijas braucieni. No tiem būs atkarīgs, vai sacensību pusfinālā un finālā brauks arī Latvijas labākie rallijkrosisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri pēc pirmās dienas attiecīgi ieņem 11. un 15.vietu.

22:51

Pasaules rallijkrosa čempionāta Kanādas posmā uzvaru izcīna Timijs Hansens. Viņam seko Andreass Bakerūds, Johans Kristofersons, Topi Heikinens, Peters Solbergs, Antons Marklunds.

FOTO: Ekrānšāviņš

19:13

Četru kvalifikācijas braucienu summā Jānim Baumanim ir 15.vieta, savukārt Reinim Nitišam - 13. Tādējādi abiem latviešiem pusfināls un fināls pasaules čempionāta Kanādas posmā iet secen, ja vien sacensības nevar turpināt kāds augstākā pozīcijā kvalificējies autosportists.

18:55

Reinis Nitišs savu braucienu noslēdz trešajā vietā, uzvarētājam Kenam Blokam zaudējot 4,469 sekundes.

18:49

Jānis Baumanis izcīna uzvaru savā ceturtās kvalifikācijas braucienā, tuvāko sekotāju Kevin Ēriksonu apsteidzot par 3,476 sekundēm.

FOTO: Ekrānšāviņš

17:54

Ceturtajā kvalifikācijas sesijā Jānis Baumanis startēs pirmajā braucienā no nomināli trešās starta vietas. Līdzās viņam - Renē Mjunihs un Kevins Ēriksons. Nitišam tikmēr starts otrajā braucienā kopā ar Kenu Bloku un Niklasu Gronholmu.

17:52

Nevēlamākais scenārijs ir piepildījies un Jānim trešajā kvalifikācijas braucienā 0 punktu. Tādējādi Kanādas posma kopvērtējumā viņš atkritis uz 16.pozīciju. Reinis Nitišs tikmēr ir pakāpies augstāk un šobrīd atrodas 13.vietā.

17:38

Sacensību tiesneši lemj, ka Jāņa Baumaņa kontakts trešā kvalifikācijas brauciena noslēgumā nav bijis pieļaujams, tādēļ latvietim piešķirta diskvalifikācija. Līdzīgs liktenis piemeklējis arī Jāņa komandas biedru Timuru Timerzjanovu, kurš gan pēc kontakta ar Kanādas posma pašreizējo līderi Peteru Solbergu saņēma tikai brīdinājumu. Jāgaida oficiālās izmaiņas kopvērtējuma rezultātos.

FOTO: Baumanis Motorsport Photography

17:20

Trešās kvalifikācijas sesijas kopvērtējumā Jānim Baumanim 9. rezultāts, bet Reinim Nitišam - 14. Tādējādi šobrīd Kanādas posmā Jānis ieņem 10.vietu, bet Reinis ir četrpadsmitais.

17:00

Pēc brauciena Jānim Baumanim un Kevinam Ēriksonam jānodod video ieraksti sacensību tiesnešiem, lai varētu izvērtēt kontaktu, kas starp abu mašīnām notika izejā no džokera apļa, un Ēriksons braucienu nebeidza.

16:51

Jānis Baumanis izcīna uzvaru savā trešās kvalifikācijas braucienā. Kens Bloks viņam zaudē 1,340 sekundes.

16:47

Reinis Nitišs savā trešās kvalifikācijas braucienā finišē otrais, uzvarētājam Timijam Hansenam zaudējot 4,694 sekundes.

16:09

Trešajā kvalifikācijā Reinis Nitišs startēs pirmajā braucienā no pole position līdzās Renē Mjuniham un Timijam Hansenam. Jānim Baumanim starts otrajā braucienā no nomināli otrās pozīcijas starp Kevinu Ēriksonu un Kenu Bloku.

FOTO: Baumanis Motorsport Photography

15:55

Pirmajā braucienu fāzē Jānis Baumanis uzrādījis 11.labāko apļa laiku, apsteidzot tādus braucējus kā Sebastjanu Lēbu un Kenu Bloku. Uzreiz aiz viņiem ar 14.labāko rezultātu atrodas Reinis Nitišs.

15:30

Sākas svētdienas brīvie treniņbraucieni.

Kā ziņots, pēc sestdien aizvadītajiem diviem kvalifikācijas braucieniem World RX Team Austria braucējs Jānis Baumanis ieņem 11.vietu, kas jau ir solis pretī startam pusfinālā. Reinis Nitišs, kurš šosezon pārstāv all-inkl.com Muennich Motorsport komandu, tikmēr ir piecpadsmitais un tas nozīmē, ka viņam nāksies vēl pacīnīties, lai pietuvotos pusfināla slieksnim.

Ņemot vērā laika nobīdi, kas starp Latviju un Kvebeku ir septiņas stundas, Latvijas un pasaules labākajiem rallijkrosistiem diena sāksies tikai 15:25, kad tiks aizvadīti brīvie treniņbraucieni. Trešais kvalifikācijas brauciens tiks aizvadīts tūlīt pēc tiem plkst.16:30, bet ceturtā kvalifikācijas braucienu sērija sāksies 18:30. Kanādas posma pusfināla un fināla braucieniem starts tikmēr tiks dots 22:00 pēc Latvijas laika.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO