Pakistānas advokāti otrdien valsts lielākajā daļā boikotē tiesas sēdes, šādi paužot protestu pret pirmdien Beludžistānas provinces galvaspilsētā Kvetā notikušo teroraktu, kurā tika nogalināti 70 cilvēki, arī daudzi advokātu profesijas pārstāvji.

«Advokāti visā valstī otrdien boikotēs tiesu darbu, šādi protestējot pret vakar Kvetā notikušo advokātu slepkavību,» paziņoja Pakistānas Advokātu padome.

«Sērās par bojāgājušajiem» Beludžistānā otrdien slēgtas skolas, apliecināja provinces valdības pārstāvis.

Kvetā pirmdien sprādzienā advokātu piemiņas pasākumā par godu nošautam kolēģim tika nogalināti 70 cilvēki, bet aptuveni 200 ievainoti.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmies gan teroristu grupējums «Islāma valsts», gan talibu atzars «Jamaatul Ahrar».

Spridzekli detonēja pašnāvnieks, kas atradās piemiņas pasākuma dalībnieku vidū.

Advokāti un policisti bija sapulcējušies pie slimnīcas, lai godinātu nošauto provinces advokātu biedrības vadītāju Bilalu Anvaru Kasi, norādīja policijas amatpersona Asifs Ikbals. Vairums bojāgājušo ir advokāti.

Terorakts ar tik lielu bojāgājušo skaitu Pakistānā nebija pieredzēts kopš marta, kad talibu terorists pašnāvnieks nogalināja vairāk nekā 70 cilvēkus. Lielākā daļa bojāgājušo bija kristieši.

Vardarbībā, kas Beludžistānā turpinās vairākas desmitgades, iejaukti dažādi grupējumi - tie ir islāmistu kaujinieki, reliģiskie un reģionālie grupējumi, kas cīnās par lielāku finanšu un politisko autonomiju.

Beludžistāna ir Pakistānas lielākā un ar derīgajiem izrakteņiem bagātākā province.

Kopš armija 2014.gada vidus ofensīvā islāmistu kaujiniekus padzinusi no daudziem cilšu pārvaldītajiem rajoniem, vardarbība Pakistānā lielā mērā gājusi mazumā.

Pakistānas talibu atzars, uzņemoties atbildību par uzbrukumu, paziņoja, ka sekos vēl citi līdzīgi terorakti, kas turpināsies līdz šariata likumu ieviešanai Pakistānā.

«Islāma valsts» savukārt paziņoja, ka uzbrukumu sarīkojis tā atzars. Grupējums arī agrāk sarīkojis teroraktus Pakistānā, bet pirmo reizi uzņēmies atbildību par uzbrukumu Beludžistānas provincē.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams