Biķernieku trasē noslēdzies līdz šīm Baltijā lielākais superauto pasākums «Audi Sportscar Experience». Desmit dienu laikā jaunus «Audi R8» un RS spēkratus izmēģināja 488 braucēji. Pa visiem kopā tie, tai skaitā arī TVNET, veica ap 10 000 kilometriem. Kopumā zīmols uz Latviju atveda 30 īpašas automašīnas – 23 «Audi R8», sešus RS sērijas auto un pavisam īstu FIA GT3 klases sacīkšu auto «R8 LMS», tādējādi piedāvājot viesiem no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas līdz šim lielāko sportisko auto floti testa braucieniem Baltijā.

«Audi Sportscar Experience» pasākuma ietvaros, kas pēc deviņu gadu pārtraukuma, no 8. līdz 18. augustam norisinājās Rīgas Motormuzeja telpās un Biķernieku trasē, lūgtajiem viesiem tika sniegta unikāla iespēja izmēģināt jaunāko «Audi» ielas sporta automobiļu potenciālu īstas sacīkšu trases apstākļos.

Pasākuma laikā īpaši uzaicinātie «Audi» eksperti no Vācijas sniedza braucējiem instruktāžu un atbildēja uz visiem interesējošajiem jautājumiem. Jāatzīmē, ka zīmola veidotais pasākums bija pirmais ievērojamais notikums renovētajās Rīgas Motormuzeja telpās, kur bez paplašinātas ekspozīcijas ir arī labi iekārtota konferenču zāle.

Foto: Publicitātes foto

«Mums ir liels prieks un gandarījums par paveikto – šis ir bijis ļoti īpašs notikums gan «Audi» zīmolam, gan visai auto nozarei Latvijā un kaimiņvalstīs. Mēs gribētu pateikties visiem dalībniekiem par atbalstu, patiesām emocijām un pulcēšanos tik kuplā skaitā. Mūsu mērķis ir arī turpmāk dāvināt unikālas un neaizmirstamas emocijas visiem auto cienītājiem,» atzīmē «Audi» zīmola vadītāja Latvijā, Ilze Grase Ķibilde.

«Audi R8» ne vien vizinājās trasē, bet arī izbrauca pilsētas ielās, sniedzot iespēju ar jauniem superauto iepazīties visiem zīmola piekritējiem un auto nozares cienītājiem. 13. augustā automašīnas varēja sastapt Rīgā un Jūrmalā, kad tie bija devušies izmēģinājuma braucienos pa pilsētu ielām. Savukārt 14. augustā Rīgā norisinājās «Audi R8» goda parāde un auto apskate. Superauto kolonna izbrauca no AB Dambja un policijas eskorta pavadībā izbrauca cauri Rīgas centram un ieradās Brīvības pieminekļa laukumā, kur to jau gaidīja simtiem «Audi» zīmola fanu. Kopumā «Audi R8» Rīgas ielās vēroja vairāki tūkstoši cilvēku.

«Audi R8» ir izstrādāts uz kopīgas platformas ar itāļu superauto no Santagatas - «Lamborghini Huracan». Auto tiek komplektēts ar 540 zirgspēku 5,2 litru V10 atmosfērisko dzinēju. «Audi R8», kam «quattro» pilnpiedziņa ir standarta aprīkojums, no 0 līdz 100 km/h paātrinās vien 3,5 sekundēs, savukārt tā maksimālais ātrums ir iespaidīgs – 323 km/h. Uz Rīgu atbraukušie R8 V10 Plus tikmēr ar tāda paša darba tilpuma motoru attīsta 610 ZS un ir visu laiku spēcīgākie četru gredzenu zīmola sērijveida auto. Paātrinājumam līdz simtam tiem nepieciešamas vien 3,2 sekundes, bet maksimālais ātrums ir 330 km/h.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams