Īstenojot tramvaja līnijas būvniecību Lielo kapu teritorijā Rīgā, varētu tikt apdraudētas 1,5 līdz četri tūkstoši kapa vietu, trešdien Rīgas domē (RD) notiekošajā publiskajā diskusijā par šo ieceri sacīja «Lielo kapu draugu» pārstāvis, aktīvists Andris Gobiņš.

(papildināta visa ziņa)

Diskusijā Gobiņš norādīja, ka esošās ielas sarkanajās līnijās ir aptuveni 1,5 līdz četri tūkstoši kapa vietu, kas tiks apdraudētas tramvaja līnijas būvniecības laikā. Savukārt, ja tiks būvētas vēl dažādas pazemes komunikācijas - vadi, kanalizācija - tad šie darbi notiks pie ievērojamu kultūras darbinieku atdusas vietām. Gobiņš norādīja, ka tādējādi apdraudēta būtu ievērojamā Rīgas mēra Georga Armisteda kapavieta. «Tie ir cilvēki, kas cēluši mūsu valsti,» teica aktīvists.

Viņš arī uzsvēra, ka šaubas par RD patiesajiem plāniem pastiprina tas, ka dome neko par projektu nesaka. «Otrā pusē, kur apbedīti sarkanarmieši, Pokrova kapos, tur nevienam nenāk pat prātā, ka varētu dzīt cauri tramvaju,» sacīja Gobiņš.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve Katrīna Kukaine tikmēr uzsvēra, ka institūcijas viedoklis ir skaidrs - jaunā līnija var tikt būvēta tikai pa Senču ielas trasējumu un nedrīkst skart Lielos kapus.

Savukārt RD Nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Dainis Locis diskusijā norādīja: lai arī Rīgai ir nepieciešamas investīcijas, jauni transporta veidi, tomēr nedrīkst aizmirst par pašu cilvēku un kultūrvēsturisko mantojumu.

RD Satiksmes departamenta pārstāve Rudīte Reveliņa paskaidroja, ka 2005.gadā pašvaldība apstiprināja sabiedriskā transporta attīstības koncepciju līdz 2018.gadam. Papildus tam RD pieņēma lēmumu par Rīgas pilsētas tramvaju sistēmas attīstību, kas sevī iekļāva modernizāciju, ritošā sastāva iegādi un jaunu līniju atklāšanu. Šajā lēmumā bija teikts, ka pirmās līnijas, kuras modernizēs, būs 6. un 11. tramvaja līnijas.

Departaments vairākas reizes ir interesējies par to, kādas ir iespējas iesaistīt ES līdzfinansējumu. Līdz 2014.gadam, iepriekšējam plānošanas periodam, tas neesot izdevies, bet no jaunā perioda līnija ir saņēmusi līdzfinansējumu.

RD Satiksmes departaments uzsver, ka Skanstes rajona attīstības plāni paredz, ka tajā varētu tikt izveidotas līdz 40 tūkstošiem darbavietu un jauna tramvaja līnija būs nepieciešama. Departaments arī norāda, ka patlaban vēl nav izstrādāts jaunās līnijas tehniskais projekts. Taču tā rīcībā nav informācijas, ka kaut kas tiks darīts kapsētas teritorijā.

Lielo kapu zemes īpašnieka, Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas (LELB) pārstāvis Jānis Viesturs atteicās komentēt esošo situāciju, norādot, ka patlaban tiek gaidīts kompetento iestāžu lēmums. LELB atkārtoti norādīja, ka kapu teritorija ir ļoti liela un tai jānonāk Rīgas pilsētas īpašumā.

Jau ziņots, ka turpmāko gadu laikā Rīgā ir plānots izbūvēt jaunu tramvaja līnijas posmu, kas savienos 6. tramvaja maršrutu un 5., 9. tramvaja maršrutu, lai nodrošinātu videi draudzīga elektrotransporta kustību Skanstes ielā.

Tāpat ziņots, ka Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis norādījis, ka, izbūvējot tramvaja līniju Senču ielā, neviens neplāno pārrakt Lielos kapus un «kauli pa gaisu neies». Tramvajs ies pa jau esošo ielu sarkanajām līnijām.

Viņš norādīja, ka tikai tad, kad būs līdz galam izstrādāts tehniskais projekts, būs skaidrs, kāda būs ielas pārbūve. Tomēr neviens neplāno pārrakt kapus - tiek plānots tramvaju novirzīt pa jau esošo ielu, pa kuru arī tagad pārvietojas transportlīdzekļi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams