Saistībā ar sestdien, 17.septembrī, paaugstinātas drošības apstākļos veikto aviokompānijas «airBaltic» lidmašīnas «Bombardier Q400» nosēšanos starptautiskajā lidostā Rīga Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs ir sācis izmeklēšanu, lai noskaidrotu notikušā tehnisko iemeslu, TVNET informēja Satiksmes ministrijas pārstāvis Aivis Freidenfelds.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis ir pieprasījis iesaistītajām institūcijām sniegt detalizētu informāciju gan par dienestu darbu un rīcību notikuma dienā, gan izmeklēšanas gaitu un rezultātiem.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja veiktās

pārbaudes mērķis ir noskaidrot situācijas objektīvos iemeslus, lai turpmāk sekmīgi un savlaicīgi novērstu jebkādus šāda veida notikumus aviācijas jomā.

Tikai pēc rūpīgas izmeklēšanas varēs secināt, kāds bija iemesls paaugstinātās drošības apstākļiem un lidmašīnas tehniskajam stāvoklim.

Minētā pārbaude nav saistīta ar atbildības noteikšanu.

Vienlaikus Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» informējusi Satiksmes ministriju kā kompānijas akcionāri un ministru, ka pārbauda visas lidsabiedrības rīcībā esošās «Bombardier» lidmašīnas, lai pārliecinātos par to tehnisko stāvokli un nodrošinātu turpmāko lidojumu drošību.

Savukārt satiksmes ministrs Augulis izsaka pateicību visiem situācijas risināšanā iesaistītajiem cilvēkiem. «Sekojot līdzi notikumu gaitai, man ir gandarījums par «airBaltic» lidmašīnas apkalpes pieredzi un profesionalitāti, veicot lidmašīnas nosēšanos paaugstinātas drošības apstākļos. Tāpat izsaku pateicību par ieguldījumu situācijas risināšanā arī lidostas «Rīga», gaisa satiksmes un drošības dienestu darbiniekiem par profesionālu darbu, rīkojoties atbilstoši noteiktajām standarta procedūrām un instrukcijām. Veiktie ieguldījumi šo iestāžu attīstībā un kapacitātē ir devuši rezultātu, tomēr pēc šobrīd veiktās incidenta pārbaudes rezultātiem varēsim detalizēti izvērtēt un secināt par turpmāk nepieciešamo pilnveidi gan iestāžu darbā, gan infrastruktūrā un aprīkojumā, lai, piemēram, šādā situācijā operatīvi atjaunotu lidostas darbību ikdienas režīmā un sekmētu efektīvu komunikāciju ar pasažieriem,» uzsver Augulis. Ministrs arī izsaka pateicību pasažieriem un lidostas klientiem par izpratni, ņemot vērā radušos situāciju.

Satiksmes ministrija sola informēt sabiedrību par izmeklēšanas rezultātiem un priekšlikumiem darbības pilnveidošanai, lai nodrošinātu lidojumu augstu drošības pakāpi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO