Ikgadējā vēršu skrējienā Spānijā ievainoti vismaz 9 cilvēki

FOTO: JOSU SANTESTEBAN / EFE

Pieci cilvēki tika nogādāti slimnīcā sestdien un vēl četri - svētdien, informē Sarkanā Krusta pārstāvji. Šobrīd nav zināms ievainojumu raksturs. Tikmēr ziņu aģentūra Reuters ziņo, ka skrējiena atklāšanas dienā vienu no cietušajiem ir sabadījis vērsis.

Sarkanais Krusts informē, ka medicīniskā palīdzība divu dienu laikā tikusi sniegta teju 100 cilvēkiem.

400 gadus senā tradīcija norisinās ik rītu astoņu dienu garumā Svētā Fermina festivāla ietvaros. Pats festivāls norisinās no 6. - 14. jūlijam, bet vēršu sacīkstes, sauktas arī par «encierro», sākās 7. jūlijā, vēstī CNN.

Ievainojumi vēršu skrējiena sacensību laikā nav nekas neparasts - laika posmā no 1910. - 2014. gadam 15 cilvēki ir tikuši nobadīti līdz nāvei.

Pēc divu raķešu izšaušanas buļļi uzsāk 825 metru garu skrējienu, dzenoties pa pēdām dalībniekiem, no kuriem daudzi ir tērpušies tradicionālajos baltajos tērpos ar sarkanām svītrām. Skrējiens pa pilsētas vēsturiskajām ieliņām ilgst no trim līdz desmit minūtēm.

Katra diena noslēdzas ar vēršu cīņu, kuras beigās matadori vēršus nogalina.

Vēršu skrējiens ir galvenais festivāla notikums. Festivāls tiek organizēts par godu Svētajam Ferminam, Navarras apgabala svētajam patronam. Festivāla ietvaros notiek gan koncerti, gan parādes, un svētki tiek plaši apmeklēti.

Pēdējos gados vēršu skrējiens ir izpelnījies asu kritiku no dzīvnieku tiesību aizsardzības grupām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO