Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa kundzes vakardienas «iznāciens» īpaši izvēlētas dizaineres tērpos, ko publicēs kāds Itālijas modes žurnāls, izraisījis plašas diskusijas soctīklos - tiek vērtēts, cik tas ir politkorekti un kāpēc izvēle ir tāda, kāda tā ir. Tad šodien prezidenta aktivitātes soctīklos noteikti tiks apspriestas jo plašāk un skaļāk.

Prezidents Facebook nu reklamē kādas pavārgrāmatas, ko pēc noteiktu darbību veikšanas izlozē varēs iegūt jebkurš šā soctīkla lietotājs.

KNAB pieprasīs informāciju par Vējoņa dalību fotosesijā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieprasīs papildu informāciju par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dalību modes žurnāla fotosesijā.

Tikmēr KNAB nav konstatējis pārkāpumus Rīgas vicemēra Andra Amerika fotosesijā, kurā viņš, iespējams, reklamē kāda komersanta apavus.

Publiski pieejamā informācija nesatur ziņas, kas liecinātu, ka Valsts prezidents būtu pieņēmis dāvanas vai izmantojis savu vārdu reklamēšanai un būtu pārkāpis likumu

«Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā», tāpēc birojs pieprasīs papildu informāciju, lai lemtu par pārbaudes sākšanas nepieciešamību, teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Vējonis ar savu kundzi Ivetu sadarbībā ar slaveno latviešu dizaineri Annu Osmuškinu iejutušies modeļu lomās itāliešu modes žurnāla «Collezioni Haute Couture» lapās.

Dizainere un pazīstama Latvijas modes nama īpašniece Anna Osmuškina sadarbību ar Valsts prezidentu sākusi salīdzinoši nesen, pirms dažiem mēnešiem, un portālam «Delfi» šo politiķa drosmīgo soli komentē šādi: «Tā ir zināma apstākļu sakritība - mēs jau sen sadarbojamies ar šiem žurnāliem, un viņi piedāvāja vienu atvērumu veltīt Latvijas pirmajam pārim.»

Osmuškina uzsvērusi, ka modīgo fotosesiju ar Vējoņu pāri neuzskata par sava zīmola reklāmu.

Dūša pastāstīja, ka KNAB, izvērtējot publiski izskanējušo informāciju par Amerika fotogrāfijām, kurās viņš, iespējams, reklamē kāda komersanta apavus, neguva apstiprinājumu faktiem, kas liecinātu par valsts amatpersonām likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Amatpersonu iesaistīšanās reklāmās ir pretrunā ar likumu «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā», kas paredz, ka amatpersonām ir aizliegts piedalīties reklāmās, savukārt Amerika pārstāvji ir pārliecināti, ka likums nav pārkāpts, jo fotogrāfijas neesot radītas reklāmas nolūkos.

Amerika padomnieks Mareks Gailītis iepriekš skaidroja, ka fotogrāfijas savulaik tikušas fotografētas kādam Itālijas modes žurnālam, kas Amerikam uz fotosesijas laiku iedevis uzņēmumos redzamo apģērbu un apavus. Ameriks neesot kļuvis par «reklāmas seju» un arī nav saņēmis nekādu finansiālu atalgojumu par šo fotogrāfiju uzņemšanu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams