FOTO: Baumanis Motorsport Photography

Spītējot stipram lietum, šodien Biķernieku trasē turpinās un šovakar noslēgsies pasaules rallijkrosa čempionāta 10. posms. Rīgā startē pasaulē labākie rallijkrosa braucēji - deviņkārtējais rallija čempions Sebastjans Lēbs, divkārtējais čempions Peters Solbergs, kā arī pazīstamais autosportists un šovmens Kens Bloks. Latviju šajās sacensībās savukārt pārstāv Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, savukārt RX Lites klasē - Mārtiņš Lapiņš un ar Latvijas licenci startējošais krievs Vasīlijs Grjazins.

16:07

Čempionāta kopvērtējuma vadībā nostiprinās Ekstroms. Viņam tagad 228 punkti. Uz otro vietu pēc Rīgas posma pakāpjas Johans Kristofersons (201 punkts), bet uz trešo noslīd - pašreizējais čempions Peters Solbergs (194 punkti), kurš sestdienas otrajā kvalifikācijas braucienā tika diskvalificēts un pusfinālā neiekļuva.

15:55

Uzvaru pirmajās pasaules rallijkrosa čempionāta sacensībās Biķerniekos izcīna Sebastjans Lēbs! Otro vietu izcīna Matiass Ekstroms (EKSRX), bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpj Timijs Hansens.

FOTO: TVNET

15:05

Jānis Baumanis ar sadursmē salauztu auto avarē pusfinālā un izstājas. Reinis Nitišs pusfinālā paliek piektais. Uzvaru braucienā izcīna Sebastjans Lēbs.

FOTO: www.fiaworldrallycross.com

13:40

RX Lites klases braucējiem sacensības beidzas pusfinālā. Mārtiņš Lapiņš finišē 4.pozīcijā, bet Vasīlijs Grjazins tūlīt aiz viņa.

12:26

Līderis kvalifikācijas sesijas noslēgumā ir zviedrs Johans Kristofersons, otrajā pozīcijā atrodas norvēģis Andreass Bakerūds, savukārt trešais ir vēl viens zviedrs Timijs Hansens.

12:24

Uzvaru ceturtajā kvalifikācijā izcīna Jāņa komandas biedris Timurs Timerzjanovs. Jānim devītais labākais rezultāts un septītā vieta kopvērtējumā, savukārt Reinis Nitišs ar 11.vietu pēdējā kvalifikācijas braucienā ir vienpadsmitais arī četru braucienu summā. Tas nozīmē, ka abi latvieši brauks Neste World RX of Latvia pusfinālā, kā starts paredzēts plkst.15.

12:21

Jānis Baumanis, lieki neriskējot, ceturtajā kvalifikācijas braucienā finišē piektais.

FOTO: www.fiaworldrallycross.com

12:15

Reinis Nitišs savā ceturtās kvalifikācijas braucienā izcīna trešo vietu.

FOTO: www.fiaworldrallycross.com

11:20

RX Lites klasē ceturtais brauciens neveiksmīgs Mārtiņam Lapiņam, kuram finišu tā arī neizdodas sasniegt. Vasīlijs Grjazins tikmēr ir ceturtais un kvalifikāciju noslēdz 5.vietā. Lapiņš savukārt pēc četriem braucieniem ir devītais.

Starta kārtība 4.kvalifikācijas braucienam

10:48

Trasē patiešām slīd un braucējiem ir jābūt daudz uzmanīgākiem nekā sestdien. Modriem jābūt arī trases darbiniekiem, ko pierāda šis kāda skatītāja filmētais video ar Eiropas čempionāta ieskaitē braucoša Supercar klases braucēja, norvēģa Torda Linnerūda incidentu.

10:20

Pārsteidzoši ātrs slapjajā trasē ir Johans Kristofersons (Volkswagen Sweden). Zviedrs ar savu Volkswagen konkurentus trešajā braucienā pārspēj par vismaz 5 sekundēm. Viņš arī kopvērtējuma līderis. Otrajā vietā atrodas Andreass Bakerūds (Hoonigan Racing), trešais ir Matiass Ekstroms (EKSRX), bet ceturtais - Timijs Hansens (Peugeot Hansen). Jānis Baumanis, kā minēts, jau ir pakāpies uz piekto pozīciju.

Kopvērtējums pēc trešā kvalifikācijas brauciena

10:15

Trešais kvalifikācijas brauciens ir aizvadīts. Jānis Baumanis ar teicamu sniegumu un uzvaru savā braucienā uzrāda 4.labāko rezultātu, kamēr Reinis Nitišs brauciena kopvērtējumā ir devītais. Tādējādi pēc trīs kvalifikācijas braucieniem Jānis pakāpjas līdz piektajai vietai, bet Reinis Nitišs atrodas 11.pozīcijā.

FOTO: Baumanis Motorsport Photography

10:00

Biķerniekos stipri līst, tomēr sacensības turpinās. Spītējot lietum aizvadīti brīvie treniņbraucieni, kuros Jānis Baumanis uzrāda 7.labāko apļa laiku, bet Reinis Nitišs - 16.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO