KNAB kriminālprocesā «par partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā» aizturēts savulaik ar Sudrabas partiju «No sirds Latvijai» saistītais Jorens Raitums, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Minētā kriminālprocesa ietvaros ir aizturēti arī Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš.

(5.oktobra ziņā precizēta 3.rindkopa atbilstoši LTV atsaukumam.)

NSL līdere Inguna Sudraba uzsvēra, ka Raitums nekad nav bijis partijas biedrs un partijā aktīvi nedarbojas.

Advokāts Pāvels Rebenoks nekomentēja, vai viņš ir aizstāvis Raitumam, taču nenoliedza, ka nodrošinot aizstāvību kādai KNAB aizturētai fiziskai personai lietā, kurā figurē divas publiski nosauktās personas - Jūrmalas mērs Gatis Truksnis un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš. «Es nodrošinu aizstāvību šajā procesā vienai personai, taču tās vārdu es nevaru nosaukt,» norādīja advokāts un piebilda, ka klients esot vakar aizturēts un aizturētā statusā ir joprojām.

Latvijas Televīzija (LTV) trešdien ziņoja, ka tās rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka KNAB sāktajā kriminālprocesā kopā ar Truksni, Krūmiņu un Raitumu aizturēts ir arī viens no SIA «FELIX Holding» dibinātājiem un vadītājiem uzņēmējs Ēriks Igaunis, kurš gan aģentūrai LETA to noliedza. Vēlāk piektdien, 7.oktobrī LTV atsauca šo informāciju, informējot, ka Igaunis nav aizturēts.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka Ērikam Igaunim pieder «Holdinga kompānijas Felix» 59,5% kapitāldaļu, bet 40,5% kapitāldaļu pieder viņa brālim - Valērijam Igaunim. Ēriks Igaunis ir arī Rīgas Ekonomikas foruma «World Trends Forum» prezidents, savukārt līdz 2015.gadam viņš pastarpināti bija arī «Rīgas vagonrūpnīcas» akcionārs.

KNAB apkopotā informācija par politisko partiju ziedojumiem liecina, ka Ēriks Igaunis nevienam politiskajam spēkam nav ziedojis.

Igaunis 11.oktobrī medijiem izplatījis paziņojumu, kurā pauž:


«

Šī gada 5.oktobrī, man atrodoties ārzemju komandējumā, Latvijas masu medijos tika izplatīta nepatiesa informāciju par it kā Rīgā notikušo manis arestu. Neskatoties uz visu situācijas absurdu un šādu apgalvojumu acīmredzamo melīgumu, tie joprojām ir atrodami Latvijas informatīvajā telpā un turpina maldināt sabiedrību.

Gribētos ticēt, ka notikušais ir tikai nelāgs pārpratums, nevis pret mani vērsta «melnā PR» akcija. Esmu vērsies pie konkrētiem masu medijiem ar lūgumu atsaukt šādas ziņas.

Patiesi godājot masu medijus, es tomēr gribētu atgādināt, cik svarīgi ir vienmēr pārbaudīt publicētās informācijas patiesīgumu un uzņemties atbildību par to gan visas sabiedrības, gan konkrētu cilvēku priekšā.

Aiz katras šādas kļūdas ir dzīvi cilvēki, viņi likteņi un reputācija (kas tiek veidota gadu desmitiem), tiek maldināti un sāpināti viņiem tuvi cilvēki, draugi, kolēģi, darījumu partneri, kuriem šī nepatiesā vēsts var radīt nelabojamas sekas. (Jebkurš no mums var iedomāties savu vecāku, laulātā, bērnu sāpes, viņiem pilnīgi negaidīti visos centrālajos masu medijos ieraugot paziņojumu, ka Jūs esat arestēts/-a!)

Esmu pārliecināts, ka šodien, kad informācija tiek izplatīta tik straujā ātrumā, tieši atbildībai par katru publicēto vārdu būtu jānorobežo profesionālu žurnālistiku no sociālajiem tīkliem.

Pēdējos gadu laikā, paralēli jauniem biznesa projektiem, es strādāju arī sabiedriskā projektā «HAPPY NATION», un šī pieredze ļauj man arvien spilgtāk ieraudzīt pozitīvās tendences mūsu sabiedrībā: vēlmi balstīties cilvēciskās vērtībās, savstarpēja cieņu un atbalstu, nesavtīgu palīdzību.

Ceru, ka šīs pārmaiņas veicinās arī masu mediji, sargājot katra Latvijas cilvēka godu un cieņu.»

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas. Kā aģentūru LETA informēja KNAB, izmeklēšanas interesēs pašlaik plašāka informācija netiks sniegta.

KNAB 4.oktobrī aizturēja uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS). Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, aizturēšanas saistītas ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem. KNAB darbinieki otrdien veica kratīšanu Jūrmalas mēra birojā, bet pats mērs tika nogādāts Jūrmalas slimnīcā, kur viņu apsargāja KNAB darbinieki.

Patlaban mērs vai neatrodas slimnīcā, bet līdz šim nav atbrīvots.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs, viņa klients patlaban ir aizturētā statusā. Aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, ka lieta pret Truksni sākta par iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem, Jūrmalas mēra advokāts nekomentēja, vien apliecināja, ka viņa klientam netiek inkriminēta kukuļošana.

Savukārt Krūmiņa advokāts Egons Rusanovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB ir aizturējis viņa klientu. Taujāts, vai aizturēšana saistīta ar iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem, advokāts atbildēja apstiprinoši. Krimināllikums par partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā kā sodu paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO