ASV prezidents Baraks Obama otrdien nosodīja republikāņus, kas turpina atbalstīt Donaldu Trampu cīņā par Balto namu un vienlaikus kritizē viņu par nule publiskotajā 2005.gada ieraksta dzirdamajām vulgaritātēm.

«Šīs divas lietas vienlaicīgi nav iespējamas. Nevar atkārtoti nosodīt to, ko kāds saka, un tad teikt - «bet es arī turpmāk viņu atbalstīšu, lai viņš varētu būt ar vislielāko varu apveltītais cilvēks pasaulē un lai viņam tiktu nodota kontrole»,» kampaņas pasākumā Ziemeļkarolīnā sacīja prezidents.

«Nav jābūt vīram vai tēvam, lai, dzirdot to, ko mēs pirms dažām dienām dzirdējām, pateiktu - «tas nav pareizi»,» Obama piebilda. «Ir jābūt tikai normālam cilvēkam, lai teiktu, ka tas nav pareizi.»

«Ja tas jūs padara traku, tad jūs sakāt - «tas nav cilvēks, kurš reprezentē ASV». Jūs, Ziemeļkarolīna, varat kaut ko darīt šīs lietas labā,» sacīja Obama, mudinot vēlētājus balsot par Hilariju Klintoni.

Atklātībā pēdējo nedēļu laikā nākuši vairāki skandalozi video ar Trampa piedalīšanos. Konkrētajā video no 2005. gada Donalds Tramps dzirdams izsakām nekorektus komentārus par sievietēm. Tramps arī apraksta, kā viņš centies stāties seksuālās attiecībās ar precētām sievietēm, un izsaka virkni seksuāli agresīvu komentāru par sievietēm.

Obama runā Ziemeļkarolīnā arī izteicās, ka Trampa komentāri nebūtu pieņemami pat kādam, kas pieteicies darbā uz amatu pārtikas veikalā, kur nu vēl pretendē uz prezidenta krēslu.

Kritiku par atklātībā nākušo video līdz šim brīdim paudusi vairāk nekā puse no Trampa pārstāvētās Republikāņu partijas senatoriem un gubernatoriem. Bet vēl aptuveni 10% viņa paša partijas biedru aicinājušas Trampu atsaukt savu kandidatūru gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO