Cilvēki meklē izdzīvojušos uzlidojumā sagrautā ēkā Alepo, Sīrijā

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas un Sīrijas gaisa spēki otrdien plkst.10 apturējuši uzlidojumus Alepo, pavēstīja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Šim solim vajadzētu sagatavot ceļu 20.oktobrī plānotajam astoņu stundu pamieram.

«Krievijas un Sīrijas gaisa spēki šodien, sākot ar plkst.10, pārtrauc uzlidojumus Alepo,» televīzijā pārraidītajā brīfingā sacīja ministrs.

«Priekšlaicīga uzlidojumu pārtraukšana ir nepieciešama, lai 20.oktobrī īstenotu «humāno pauzi». Tas garantēs drošību, lai mierīgie iedzīvotāji pa sešiem tuneļiem varētu pamest Alepo austrumus, kā arī evakuēt slimos un ievainotos,» skaidroja ministrs.

Valstīm, kurām «ir ietekme uz Alepo austrumu rajonu bruņotajiem grupējumiem», būtu jāpārliecina to līderi, lai viņi izbeidz karot un pamet pilsētu, sacīja Šoigu.

Trešdien Ženēvā gaidāmas starptautiskās militārās sarunas par to, lai pārliecinātu Sīrijas nemierniekus norobežoties no ANO par teroristu organizāciju atzītā grupējuma «Al Nusra», kas vēl nesen sevi pozicionēja kā «Al Qaeda» Sīrijas atzars.

Šoigu sacīja, ka viņa minētā iniciatīva varētu sekmēt trešdienas sarunu panākumus.

Turcija, Katara un Saūda Arābija piekritušas piedalīties sarunās par nemiernieku norobežošanos no grupējuma «Al Nusra», pirmdien sacīja Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins.

Krievija vairākkārt norādījusi, ka nemiernieku norobežošanās no šā grupējuma ir galvenais priekšnoteikums, lai Alepo tiktu ievērots pamiers.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO