Turcijas policija sestdien izmantojusi ūdens lielgabalus un asaru gāzi, lai izklīdinātu protestētājus, kas Stambulā bija pulcējušies, lai paustu savu nosodījumu tiesas lēmumam paturēt apcietinājumā deviņus Turcijas lielākā opozīcijas laikraksta «Cumhuriyet» darbiniekus, tostarp tā galveno redaktoru Muratu Sabundžu, vēsta ziņu aģentūra «Reuters».

Protests Stambulā sākās pāris stundas pēc tiesas lēmuma.

«Cumhuriyet» darbinieki tika aizturēti pirmdien. Prokuratūra viņiem izvirzījusi apsūdzības par saistību ar 15.jūlijā Turcijā notikušo apvērsuma mēģinājumu, kā arī saitēm ar kurdu kaujiniekiem.

Jau vēstīts, ka maijā Turcijas tiesa piesprieda piecu gadu un desmit mēnešu cietumsodu iepriekšējam «Cumhuriyet» galvenajam redaktoram Džanam Dindaram par «valsts noslēpuma atklāšanu». Dindars pašreiz dzīvo Vācijā.

«Cumhuriyet» šogad saņēma Zviedrijas prestižo balvu «Right Livelihood Award», kas pazīstama arī kā alternatīvā Nobela prēmija, bet pagājušajā gadā ieguva organizācijas «Reporters Without Borders» apbalvojumu.

Laikraksts, kurš ir pēdējais neatkarīgais pret valdošo partiju kritiski noskaņotais medijs Turcijā, varasiestāžu rīcību uzskata par «apvērsumu pret demokrātiju».

Pēc jūlijā notikušā apvērsuma mēģinājuma Turcijas valdība slēgusi vairāk nekā 100 medijus un aizturējusi desmitiem žurnālistu, izpelnoties Rietumu līderu un cilvēktiesību aizstāvības organizāciju pārmetumus

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams