Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri svētdien rīkos īpašu apspriedi, reaģējot uz Republikāņu partijas kandidāta Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, atklājušas ES amatpersonas.

«Es varu apstiprināt, ka (..) ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni uzaicināja ES ārlietu ministrus svētdienas vakarā uz Briseli uz neformālām vakariņām, lai apmainītos ar viedokļiem par turpmāko ES-ASV attiecībās pēc ASV vēlēšanām,» trešdien pavēstīja Mogerīni pārstāve.

Ministriem paredzēts pirmdien Briselē rīkot oficiālu apspriedi, kurā būtu jākoncentrējas uz Turciju, tomēr Trampa uzvara izraisījusi satraukumu Eiropā, bažījoties par viņa centieniem pārskatīt saistības pret NATO.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers uzaicināja Trampu uz ES samitu, lai «uzskicētu mūsu attiecību virzienu uz turpmākajiem četriem gadiem».

Tusks un Junkers uzsvēra nepieciešamību stiprināt transatlantiskās attiecības, norādot, ka pašreiz tas ir svarīgāk nekā jebkad agrāk.

ES līderi pauduši pārliecību, ka tikai kopā ASV un ES var gūt panākumus cīņā pret tādām problēmām kā «Islāma valsts», draudi Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei, klimata pārmaiņas un migrācija.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams