Donalda Trampa vēlēšanu triumfs apliecinājis biznesa pasaules nespēju pārliecinoši pierādīt plašākai sabiedrībai tirdzniecības un globalizācijas ieguvumus, trešdien sacīja biržas «Nasdaq» prezidents Bobs Greifelds.

Viņš pauda pārliecību, ka Trampa uzvaras gājienam uz Balto namu nebūs tik liela ietekme uz ASV demokrātiju un viņa paša vadīto uzņēmumu, kā daudzi bažījas.

«Tēviem dibinātājiem bija pilnvaru nodalīšana. Viņš ir ievēlēts par prezidentu, nevis diktatoru,» biznesa līderu un tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvju konferencē «Web Summit» Lisabonā sacīja Greifelds. «Tātad, mēs turpināsim darīt to, ko mēs darām.»

Tomēr, runājot plašāk, «Brexit» referendumam un ASV prezidenta vēlēšanu iznākumam biznesa līderiem būtu jābūt kā modinātāja zvanam.

«»Brexit» bija sākums, bet, dodoties uz birojiem daudzviet Eiropā, mums ir populistu galēji labējo kustība, par kuru, ja tic «Brexit» un ASV vēlēšanām, aptaujas neatklāj pietiekamā mērā, kā tā izvērsīsies,» viņš sacīja.

«Mēs darbojamies laikā, kas ir fundamentāli pret tirdzniecību un pret globalizāciju, un mums biznesa kopienā acīmredzot ir jāveic labāks darbs, lai runātu par šo norišu ieguvumiem, jo plašas iedzīvotāju masas šo vēstījumu nepieņem,» viņš skaidroja.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams