Ceturtdienas vakarā vairākās ASV pilsētās otro dienu pēc kārtas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret Donalda Trampa uzvaru prezidenta vēlēšanās.

Skandējot - «Tas nav mans prezidents», Baltimorā gājienā devās aptuveni 300 cilvēku.

Demonstrācijas notikušas arī Čikāgā, Denverā, Dallasā un citviet.

«Mēs tikai vēlamies parādīt, ka tas turpināsies nākamos četrus gadus. Tie būs četri pretestības gadi,» sarunā ar laikrakstu «Baltimore Sun» uzsvēra 21 gadu vecā studente Kaila Filo. Viņa izveidojusi īpašu «Facebook» lapu, kas jau piesaistījusi tūkstošiem sekotāju.

Ceturtdien demonstranti, pamatā vidusskolēni un studenti, kas bastoja stundas un lekcijas, izgāja arī Losandželosas un Sanfrancisko ielās.

Aptuveni 1000 jauniešu, galvenokārt vidusskolēni, devās gājienā caur Sanfrancisko banku rajonu uz pilsētas mēriju un nobloķēja satiksmi.

«Mēs protestējam, jo vēlamies iestāties par savām tiesībām un esam pelnījuši tikt uzklausīti,» laikrakstam «San Francisco Chronicle» paziņoja 18 gadus vecā Pamela Kamposa. «Donalds Tramps vienkārši ir rasists. Viņš uzbrūk visiem imigrantiem, visiem musulmaņiem.»

Studenti un skolēni boikotēja stundas un lekcijas arī vairākās citās Ziemeļkalifornijas pilsētas, tostarp Napā un Heivordā.

Ņujorkā aptuveni 200 Trampa pretinieku pulcējās Vašingtona laukuma parkā Manhetenā.

Līdzīgas demonstrācijas, kurās piedalījās desmitiem tūkstošu cilvēku, notika jau trešdien, un protesta akcijas paredzētas arī nedēļas nogalē.

Pamatā demonstrācijas bijušas miermīlīgas, lai gan vairāki cilvēki ir aizturēti.

Losandželosas mērs Ēriks Garseti paudis atbalstu protestētājiem, taču aicinājis demonstrantus neiziet uz automaģistrālēm un nebojāt sabiedrisko īpašumu.

Vairākās ASV universitātēs profesori trešdien atcēla lekcijas un paredzētos pārbaudījumus, lai ļautu studentiem «tikt galā» ar vēlēšanu iznākumu.

Kāda Ņujorkas Kornela universitātes profesore lekcijas atcēla, jo baidījusies Trampa uzvaras dēļ studentu priekšā «sabrukt».

Savukārt kāds Mičiganas Universitātes psiholoģijas profesors atcēlis paredzēto eksāmenu, jo viņa studenti bijuši «patiesi satriekti».

Tikmēr Tramps paziņojis, ka šie protesti esot «mediju uzkūdītu profesionālu protestētāju» darbs.

«Tikko notikušas ļoti atklātas un veiksmīgas vēlēšanas. Tagad profesionālie protestētāji, mediju uzkūdīti, protestē. Ļoti negodīgi,» tviterī norādījis ievēlētais nākamais ASV prezidents.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams