Latvija ir tik stipra, cik ir mūsu katra vēlme to aizstāvēt, par godu Lāčplēša dienai rīkotajā militārajā parādē pie Brīvības pieminekļa šodien teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka savu ieguldījumu valsts aizsardzībā var sniegt ikviens valsts iedzīvotājs. «Katrs Latvijas iedzīvotājs, kurš pulcējas Zemessardzes rindās, katrs, kurš iesaista savus bērnus Jaunsardzes aktivitātēs, dod nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas drošībā,» pauda Vējonis.

Lai gan būtiska loma valsts aizsardzībā ir sabiedroto bruņotajiem spēkiem, kas ir gatavi aizstāvēt Latviju, tomēr arī pašiem ir jābūt gataviem cīnīties par valsti. Tā tas bijis arī 1919.gadā, kad Brīvības cīņās neatsverams bija sabiedroto spēku atspaids, uzsvēra prezidents.

Viņš arī pauda gandarījumu par Latvijas karavīru profesionalitāti, kas tiek novērtēta arī starptautiskajā līmenī, un starptautiskie partneri vienmēr varējuši paļauties uz Latvijas bruņotajiem spēkiem. «Esmu lepns, ka rūdīti ārvalstu karavīri kauju laukā Afganistānā vai Irākā dzīvības briesmās ir varējuši plecu pie pleca cīnīties ar mūsu vīriem,» viņš piebilda.

Uzrunā prezidents klātesošajiem atgādināja, ka Lāčplēša dienā ir jāpiemin varoņi, jo pirms 97 gadiem bija izšķirošs brīdis, kad sākās visas valsts atbrīvošana un nosargāta tikko nodibinātās valsts neatkarība. Viņš novēlēja, lai varoņu stāsti un drosme ietekmē ikvienu.

Uzrunas noslēgumā prezidents vērsās pie Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Zemessardzes un jaunsargiem, pateicoties par pašaizliedzību un drosmi. «Jūs esat mūsu tautas spēka un drosmes simbols. Tikai kopā mēs veidojam spēku, ko nevienam nebūs pārspēt,» teica Vējonis.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams