Šovakar aptuveni 15 tūkstoši cilvēku, skandējot saukli «Mēs esam latvieši», devās nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) rīkotajā valsts svētku lāpu gājienā pa Rīgas ielām. Pirms pasākuma vietnē «Facebook» gatavību doties gājienā bija apliecinājuši vairāk nekā 2000 cilvēku, tomēr faktiskais dalībnieku skaits ir krietni lielāks.

Sākumā gājiena dalībnieki pulcējās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, kas atrodas netālu no Krišjāņa Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojuma. Tur norisinājās svētku koncerts, kurā uzstājās arī grupa «Līvi». Pasākumu apsargāja policija. Starp klātesošajiem bija vairāki ārzemnieki un krieviski runājoši cilvēki.

Daļa no lāpu gājiena dalībniekiem lāpas bija ņēmuši līdzi, savukārt tie, kuriem lāpu nav, tās varēja paņemt uz vietas.

Viena no gājiena dalībniecēm, jaunā māmiņa Aleksandra TVNET pastāstīja, ka 18.novembris viņai ir īpaši svētki, lāpu gājiens esot arī būtisks svētku papildinājums. Viņa arī uzsvēra, ka ir patriote cauru gadu, ne tikai novembrī. Patriotiskas jūtas pret Latviju viņa apņēmusies mācīt savam bērnam.

Foto: TVNET

Pēc tam cilvēki sāka doties gājienā pa Kr.Valdemāra ielu līdz 11.novembra krastmalai, no kuras gājiens tālāk pa Kaļķu ielu virzīsies uz Brīvības pieminekli. Starp gājiena dalībniekiem sastopami visa vecuma ļaudis, tomēr vairākumā ir gados jauni cilvēki, netrūkst arī ģimeņu ar bērniem.

Lai arī daudzi cilvēki uz pasākumu ieradās paši ar saviem gaismekļiem, organizētāji gājienam bija sarūpējuši vairākus tūkstošus lāpu.

18.novembra lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003.gadā kā tobrīd vēl jauniešu apvienības «Visu Latvijai!» veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams