Nekārtībās, kuras ceturtdien Bulgārijas lielākajā bēgļu nometnē sarīkoja apmēram 1500 migrantu, ir ievainoti 14 policisti un aizturēti vairāk nekā 200 nekārtību cēlāji, paziņoja amatpersonas.

Migranti, galvenokārt afgāņi, Harmanli uzņemšanas centrā netālu no robežas ar Turciju dedzināja riepas un mēbeles, kā arī apmētāja ar akmeņiem 250 policistus, žandarmus un ugunsdzēsējus, sacīja vietējās policijas pārstāve sakariem ar presi Nina Nikolova.

Nekārtību cēlāji protestēja pret to, ka 3000 migrantiem kopš otrdienas ir aizliegts atstāt centra teritoriju medicīnisku apsvērumu dēļ. Vairāk nekā 100 iemītniekiem ir diagnosticētas ādas slimības un vīrusu infekcijas, un bulgāru nacionālisti pieprasīja noteikt karantīnu saslimušajiem migrantiem.

Situācija saasinājās ceturtdienas vakarā, kad policija lietoja divus ūdens lielgabalus, lai atspiestu nekārtību cēlāju grupu atpakaļ ēkās un neļautu viņiem atstāt nometni.

Harmanli uzņemšanas centrā mīt vairāk nekā 3000 migrantu. Jau oktobrī tur izcēlās nekārtības, kad vairāki simti afgāņu pieprasīja, lai viņiem ļautu doties tālāk uz Rietumeiropu.

Eiropas Savienības nabadzīgākajā valstī Bulgārijā šobrīd uzturas 13 000 nelegālo imigrantu, pārsvarā no Afganistānas, un tās uzņemšanas centri ir pārpildīti.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO